11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 16 września 2018 r. Dorota

Nowa kadencja i nowy przewodniczący

W czwartek 6 września o godz. 18.30 w Urzędzie Dzielnicy odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy, zwołane przez Dzielnicową Komisję Wyborczą.

Tym samym rozpoczęła się siódma już kadencja naszego Samorządu. Pierwsze zebranie okazało się być bardzo owocne. Jego głównym celem było wybranie przewodniczącego, do którego obowiązków będzie należało kierowanie pracami samorządu mieszkańców.

Po podliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną (w składzie: Barbara Fryc, Jolanta Tworkowska-Pieńkosz i Tadeusz Rudzki), okazało się, że rada osiedla decyzję o wyborze podjęła jednogłośnie - wszystkie 18 głosów zostało przeznaczone na Grzegorza Jaworskiego. Samorząd może się pochwalić imponującą jednomyślnością, jak również bardzo trafionym wyborem, ponieważ pan Grzegorz Jaworski swoją aktywność i działalność na rzecz Samorządu zaznaczył od początku jego istnienia, a dodatkowo przychylność mieszkańców zyskał kierując wszystkimi pracami w minionej kadencji. Serdeczne gratulacje dla Nowego Przewodniczącego.

Samorząd nie próżnuje, po owocnym pierwszym zebraniu, zapowiada płynne przystąpienie do dalszych działań. W planie na najbliższy czas zadeklarowano już: powrót wtorkowych dyżurów, pierwsze walne zebranie w samorządowej siedzibie oraz prace nad interpelacjami, stanowiskami, etc. Serwis Społeczności Saskiej Kępy składa najserdeczniejsze życzenia na początek nowego rozdziału dla działalności Samorządu, samych sukcesów i niesłabnącej energii do działania!

Wszystkie bieżące poczynania Samorządu można śledzić na tej stronie.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Samorząd, Urząd Dzielnicy, Zebranie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Kontrowersje wokół identyfikatorów na Saskiej Kępie

Kontrowersje wokół identyfikatorów na Saskiej Kępie

poniedziałek, 31.12.2018 4

Specjalne identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe uprawniają ich posiadaczy do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu na terenie Saskiej Kępy. Najczęściej zakaz dotyczy sytuacji, gdy w obrębie Stadionu Narodowego odbywają się imprezy masowe. [...]

Podsumowanie praskiego spotkania

Podsumowanie praskiego spotkania

wtorek, 30.07.2013

24 lipca odbyło się szóste warsztaty dla przedsiębiorców - na Pradze-Południe. [...]

Kolejne spotkanie przedsiębiorców

Kolejne spotkanie przedsiębiorców

piątek, 19.07.2013

Już 24 lipca będzie kolejna okazja spotkać i poznać przedsiębiorców z Pragi Południe. [...]

Posiedzenie Rady Osiedla

Posiedzenie Rady Osiedla

poniedziałek, 29.10.2012

Już jutro odbędzie się posiedzenie Rady Samorządu Mieszkańców Osiedla Saska Kępa. [...]

Zobacz też