14 aktualna temperatura 12 °C
ciśnienie 1007 hPa pm2.5 9 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 76% pm10 11 μg/m3
poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Damian

Masz balkon z pięknymi kwiatami? Pochwal się nim!

Trzy tygodnie temu rozpoczęła się trzydziesta piąta edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni", którego integralną część stanowi lokalny projekt "Saska Kępa w kwiatach". Do konkursów mogą się zgłaszać wszystkie osoby, które posiadają chociaż niewielki obszar z kwiatami.

Warszawa to duże miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Metropolia boryka się z ogromnym problemem, jakim jest smog. Antidotum na zanieczyszczenia, które powstały chociażby z silników starych samochodów są zielone płuca miasta - parki, lasy i inne tereny zielone. Urzędnicy z Ratusza Miasta Stołecznego Warszawy już od kilku lat prowadzą działania mające na celu poprawienie stanu jakości powietrze poprzez kampanie reklamowe nakłaniające mieszkańców do zrezygnowania z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej. W planach też jest inicjatywa Zielone Ulice Warszawy mająca na celu posadzenie ponad osiemnastu tysięcy drzew wzdłuż ruchliwych arterii na terenie miasta.

“Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego mieszkańcy stolicy mogą zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. W projekcie mogą brać udział instytucje i firmy funkcjonujące na terenie Warszawy oraz grupy podejmujące zielone inicjatywy. Ogrody będą nagradzane w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi. Dodatkowo Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wręczy nagrody w sześciu nominacjach : balkon, loggia, okno, ogródek przydomowy oraz tereny ogólnodostępne (w tym osiedla) i inne formy zieleni miejskiej. Ponadto pojawi się dodatkowa kategoria „Mistera Kwiatów”, która zostanie przyznana za całościowe ukwiecenie budynku.

Integralną częścią ogólnomiejskiego konkursu jest projekt zainicjowany przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy - "Saska Kępa w kwiatach". Nagrody za najładniejsze ogrody zostaną przyznane przez burmistrza dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego w trakcie finału konkursu, który odbędzie się pod koniec września w PROMie Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. O szczegółach tego wydarzenia na pewno Was poinformujemy.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie w terminie do 7 lipca 2018 roku. Druki zgłoszeń i wszelkie informacje związane z przystąpieniem do konkursu można otrzymać w Towarzystwie Przyjaciół Saskiej Kępy O/TPW przy ul. Francuskiej 49 (klatka A, lok. Ł). Kontakt telefoniczny: 602 590 305 lub mailowy krystyna.gott@gmail.com

Warto wspomnieć o tym, iż w czerwcu w stolicy pojawią się Ruchome Ogrody Warszawy, które zamienią zaniedbane trawniki lub ubogie w roślinność obszary w piękne, zielone miejsca do relaksu. Dodatkowo w czerwcowe weekendy na Bulwarach Wiślanych będzie można skorzystać z porad dotyczących założenia własnego ogródka.

Więcej informacji o konkursu znajduje się na stronie internetowej www.warszawawkwiatach.pl .

Tagi: Kwiaty

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Saska Kępa w kwiatach – rozstrzygnięcie konkursu

Saska Kępa w kwiatach – rozstrzygnięcie konkursu

środa, 26.09.2018 21

24 września 2018 r. w PROMie Kultury Saska Kępa odbyła się gala zakończenia konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy – Saska Kępa w kwiatach. [...]

 Warszawa w kwiatach i zieleni

Warszawa w kwiatach i zieleni

sobota, 30.07.2016 19

Konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni" odbywa się w tym roku już po raz 33. Termin przyjmowania zgłoszeń już upłynął, ale można jeszcze wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 28 sierpnia podczas uroczystej gali zakończenia konkursu. Jury wyłoni lauretów w jedenastu głównych kategoriach. [...]

Zobacz też