11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. Damian

Wyjątkowy plac zabaw funkcjonuje już na Poniatówce

Na początku czerwca na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego oddany do użytku został nowy plac zabaw. Obszar ten inspirowany jest stołecznym fragmentem Wisły.

Już od kilku lat Poniatówka jest jednym z ulubionych miejsc warszawiaków. Ponadto od maja obszar ten jest wyłączony z zakazu spożywania alkoholu, o czym już Was informowaliśmy.

Tymczasem na słynnej plaży pojawiła się wyczekiwana atrakcja dla najmłodszych mieszkańców stolicy. Mianowicie jest to plac zabaw. Prace nad inwestycją rozpoczęły się na początku zeszłego miesiąca. W środę 6 czerwca obiekt został oficjalnie otwarty.

Dla młodych mieszkańców stolicy przygotowano szereg atrakcji. Mianowicie mają możliwość zabawy na torze wodnym, na którym znajdują się koła młyńskie, tamy oraz kaskady. Warto także wspomnieć o tym, iż na nowym placu zabaw pojawił się mały park linowy oraz huśtawki. Ponadto w formie drewnianych pali został przedstawiony las łęgowy, przy którym znajduje się piaskownica przypominająca ławicę.

Na terenie nowego placu zabaw znajdziemy również strefę dla maluchów, która usytuowana jest pomiędzy zjeżdżalnią a piaskownicą. Dla dzieci czekają zabawki wodne i piaskowe oraz ściany z różnego rodzaju tablicami interaktywnymi, na których będą wyświetlane różne ciekawe zagadnienia związane z przyrodą.

"Całość uzupełniają dekorację z wierzby żywej i suchej oraz płaskorzeźby. Wszystko utrzymane jest w naturalnej kolorystyce zastosowanych materiałów - drewno, piasek, zieleń roślin, głazy, beżowe liny" - informują urzędnicy z ratusza Miasta Stołecznego Warszawy.

"Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów dodatkowo podkreślone bogactwo naturalne rzeki i jej nabrzeży" – powiedział Marek Piwowarski - dyrektor Zarządu Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy.

"Chcieliśmy w przystępny, nieco bajkowy sposób przybliżyć rzekę i jej naturę młodym warszawiakom. W ten sposób powstał plac, na którym najmłodsi mogą się nie tylko bawić, ale także czegoś nauczyć" - powiedział Michał Olszewski - wiceprezydent Warszawy.

Wszelkie dotychczasowe urządzenia służące do zabawy zostały włączone do nowopowstałej konstrukcji, która ma być nieodłącznie kojarzona z Wisłą. Newralgicznym punktem nowego placu zabaw jest kładka w formie drewnianego podestu, która przypomina kształtem nurt najdłuższej polskiej rzeki.

Plac zabaw na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego jest przystosowany także dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Projekt został przygotowany przez Pracownię K. Natomiast prace wykonane zostały przez firmę Ziel-Bud oraz Braty i Kompany na zlecenie Zarządu Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Poniatówka, Plac Zabaw

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

środa, 20.05.2020 5

14 maja radni ze stołecznego ratusza przedłużyli do odwołania zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce. Na plaży można jednak spędzać czas wolny i grillować, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. [...]

Wypocznij nad Wisłą tak, jak lubisz

Wypocznij nad Wisłą tak, jak lubisz

środa, 31.07.2019 8

Rejsy żaglówką, rodzinne czytanie bajek czy joga o zachodzie słońca to kilka weekendowych atrakcji Dzielnicy Wisła. Dodatkowo na czterech plażach – Saskiej, Poniatówce, Zoo i Żoliborz goście piaszczystych brzegów mogą bezpłatnie wypożyczyć leżak, książkę oraz sprzęt rekreacyjny. [...]

Poznaj swojego plażowego

Poznaj swojego plażowego

piątek, 20.07.2018 11

Wisła przyciąga latem tysiące warszawiaków. W ciepłe dni największą popularnością cieszą się nadrzeczne bulwary i miejskie plaże. Tymi drugimi opiekują się warszawscy plażowi, od których przez cały sezon bezpłatnie wypożyczyć można m.in. sprzęt rekreacyjny. [...]

Nad Wisłą zrobi się bezpieczniej

Nad Wisłą zrobi się bezpieczniej

poniedziałek, 9.07.2018 10

Na stołecznych plażach zrobi się bezpieczniej. Wszystko za sprawą patroli medycznych, które będą strzec rejonu pomiędzy mostem Gdańskim a mostem Poniatowskiego. Jest to działanie w ramach projektu “Bezpiecznie nad Wisłą”. [...]

Zobacz też