11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 7 czerwca 2018 r. Damian

Lista kandydatów do wyborów rady osiedli

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do rady osiedli. W ostatnich dniach opublikowano listę kandydatów do rad w naszej dzielnicy.

Rada osiedla jest jednostką pomocniczą rady gminy (dzielnicy). Jej obowiązki, kompetencje oraz zasady działania regulują odrębne przepisy. Działalność warszawskich Rad Osiedli reguluje Ustawa warszawska, uchwalona po raz pierwszy w maju 1990 roku.

Do zadań osiedlowych radnych należy głównie reprezentowanie zdanie mieszkańców swoich osiedli, opiniowanie projektów wybranych dokumentów dzielnicowych, informowanie mieszkańców o działaniach władz dzielnicy oraz inicjowanie określonych działań na rzecz najbliższego otoczenia. Najczęściej rady wypełniają funkcję opiniodawczą.

Swój głos na wybrane osoby będziemy mogli oddać już w niedzielę 17 czerwca 2018 w godzinach 9:00-20:00. W tym roku na Saskiej Kępie będą utworzone dwa punkty obwodowej komisji wyborczej:

Z podziałem w/w komisji obwodowych możecie zapoznać się na końcu naszego tekstu, ważne jest abyście udali się do punktu który obejmuje rejonem Wasze miejsce zamieszkania.

Liczba kandydatów z Saskiej Kępy w tym roku jest najwyższa z całej dzielnicy, wynosi 30 osób, co dobrze świadczy o zaanagażowaniu naszych mieszkańców. Cztery lata temu zainteresowanych wzięciem udziału w wyborach z naszego osiedla było 34.

Porównując statystyki z 2014 roku możemy dojść do wniosku, iż największy progres w ilości chętnych nastąpił na Kamionku (9 kandydatów w 2014 roku, 20 w 2018 roku) oraz w obwodzie Grochów Centrum, 11 kandydatów w 2014 roku oraz 21 w 2018 roku. Z kolei największy spadek odnotowano na Grochowie Południowym. W 2014 roku kandydowało tu 28 osób, a teraz jedynie 18. Tymczasem miejsc w radzie jest 21, zatem werdykt jest już znany. Na Przyczółku Grochowskim zaś rada osiedla może zostać rozwiązana, ponieważ do wyborów zgłosiły się zaledwie trzy osoby. Przyczyną tego obrotu spraw może być zmiana funkcjonowania rad osiedli.

Niestety istnienie tego społecznego organu (rady osiedla) jest zagrożone, ponieważ frekwencja w wyborach do rad osiedli z kadencji na kadencję spada. Cztery lata temu na kandydatów na Pradze Południe głosowało jedynie 0.6-3% mieszkańców. To bardzo marginalny odsetek jak na dzielnicę liczącą prawie 180 000 mieszkańców.

Pamiętajcie, aby w niedzielę 17 czerwca udać się do punktu obwodowej komisji wyborczej i oddać głos na osoby, które będą wspierały naszą dzielnicę. Kandydaci to nasi sąsiedzi, którym los lokalnej społeczności nie jest obojętny. Powiadomcie o wyborach do rady osiedli także swoich znajomych i bliskich.

Zadecydujmy wspólnie o przyszłości naszej dzielnicy.

Lista kandydatów w wyborach do rady osiedla Saska Kępa 2018

 1. Banaszkiewicz Sławomir Wojciech
 2. Bartoszewski Piotr*
 3. Biskup Arkadiusz
 4. Bortkiewicz Damian
 5. Browarska-Popiołek Magdalena Sylwia
 6. Brykowska-Liniecka Ewa
 7. Fryc Barbara*
 8. Gac Mariola Anna
 9. Gac Tomasz Marcin
 10. Jaworski Grzegorz*
 11. Koślińska Magdalena
 12. Lenar-Bielecka Anna
 13. Morończyk Daniel Antoni
 14. Marzec Katarzyna
 15. Piętka Magdalena
 1. Popkowski Przemysław
 2. Rozum Małgorzata
 3. Rudzki Tadeusz*
 4. Rubenfeld Koralewska Magda
 5. Siekaniec Mirosław
 6. Skotarek Paweł*
 7. Szydłowska Ewa*
 8. Śpiewak Michał*
 9. Terlecka Mirosława*
 10. Tworkowska - Pieńkosz Jolanta*
 11. Wierzbicka Katarzyna
 12. Wierzbowski Czesław*
 13. Wierzbowski Michał*
 14. Wyrożemski Andrzej*
 15. Żurańska Urszula

*) Osoba działają w samorządzie VI kadencji (2014-2018)

Granice obwodów na Saskiej Kępie w wyborach do rady osiedla

Komisja obwodowa w XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Bolesława Prusa

ul. Adampolska: cała, Al. Jerzego Waszyngtona: strona parzysta od nr 2A do nr 46, ul. Al. Stanów Zjednoczonych: strona nieparzysta od nr 21 do nr 35, Alfreda Nobla: cała, ul. Angorska: cała, ul. Berezyńska: cała ul. Brazylijska cała, ul. Czeska: cała, ul. Dąbrowiecka: cała, Dąbrówki: cała, ul. Elsterska: cała, Estońska: cała, Finlandzka: cała, ul. Francuska: cała, ul. Genewska: od nr 21 do nr 40A, ul. Gruzińska: cała, ul. Holenderska: cała, Irlandzka: cała, ul. Jakubowska : cała ul. Jana Styki: cała, ul. Katowicka: cała, ul. Królowej Aldony: cała, ul. Kryniczna: cała, ul. Kubańska cała, ul. Lipska cała, ul. Londyńska cała, Łotewska: cała, ul. Meksykańska cała, ul. Międzynarodowa: cała, ul. Niekłańska cała, ul. Nurska: cała, ul. Obrońców: cała, ul. Paryska: strona parzysta od nr 16 do 30 i strona nieparzysta od nr 17 do 39, ul. Peszteńska: cała, ul. Plac Przymierza: cały, ul. Poselska: cała, ul. Radziłowska: cała, ul Saska: strona parzysta od nr 42 do nr 102/104 oraz strona nieparzysta od nr 57 do nr 113, ul. Szczuczyńska: cała, ul. Walecznych: cała, ul. Wał Miedzeszyński: 818/820 do nr 872, ul. Wandy: cała, ul. Wąchocka: cała, ul. Zakopiańska: cała, ul. Zwycięzców: cała.

Komisja obwodowa w Zespole Szkół nr 37

ul. Afrykańska: cała, ul. Al. Stanów Zjednoczonych: strona parzysta od nr 16 do nr 26, ul. Algierska: cała, ul. Alzacka: cała, ul. Arabska: cała, ul. Argentyńska: cała, ul. Ateńska: cała, ul. Bajońska: cała, ul. Berneńska: cała, ul. Brukselska: cała, ul. Bułgarska: cała, ul. Drezdeńska: cała, ul. Egipska: cała, ul. Genewska: strona parzysta i nieparzysta od nr 1 do nr 19A, ul. Grecka: cała, ul. Indyjska: cała, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego: od nr 53 do nr 53G, ul. Kanadyjska: cała, ul. Koreańska: cała, ul. Libijska: cała, ul. Lizbońska: cała, ul. Lotaryńska: cała, ul. Marokańska: cała, ul. Nubijska: cała, ul. Paryska: strona parzysta i nieparzysta od nr 2 do nr 11/15 oraz nr 12 i 14, ul. Rapperswilska: cała, ul. Rumuńska: cała, ul. Rzymska: cała, ul. Saska: strona parzysta od nr 2 do nr 16, strona nieparzysta od nr 3 do nr 9L, ul. Wał Miedzeszyński: 345, 389A, ul. Wersalska: cała, ul. Złoczowska: cała.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Wybory Do Rady Dzielnicy, Kandydaci

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też