7 aktualna temperatura 21 °C
ciśnienie 1021 hPa pm2.5 4 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 68% pm10 6 μg/m3
sobota, 2 czerwca 2018 r. Damian

22 Piknik Naukowy na PGE Narodowym

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się dwudziesta druga edycja Pikniku Naukowego. Znów możemy się spodziewać ogromnej ilości atrakcji, lecz tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie “Ruch”.

Tematy Pikniku Naukowego pozwalają na szeroką interpretację, dzięki czemu goście Pikniku mogą zapoznać się z dokonaniami wielu dyscyplin nauki i lepiej zrozumieć różnorodność otaczającego nas świata. Co roku zachęcamy, by szukać nowych skojarzeń i pomysłów. Staramy się inspirować Państwa do nieszablonowego myślenia o pokazach. - opisują na swojej stronie internetowej organizatorzy.

Dwudziesty drugi Piknik Naukowy odbędzie się pod hasłem “Świat w ruchu: atom, planeta, kosmos”.

Zjawisko ruchu w bardzo namacalnej skali zademonstrują uczeni z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto przygotowali ponad dwadzieścia interaktywnych eksponatów, które w zabawny sposób przybliżają zasady rządzące ruchem w otaczającym nas świecie. Podczas Pikniku Naukowego będzie można również udać się do punktu, w którym będą stacjonować eksperci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Będzie można się tam dowiedzieć o tym, co widzą badacze w falach utworzonych na piasku przez ruch wody. Niewątpliwe największą atrakcją będzie możliwość wywołania i przeanalizowania własnego trzęsienia ziemi. Natomiast na stanowisku Centrum Studiów Polarnych, będzie można zobaczyć jak się zmienia perspektywa dużych obiektów takich jak lodowców górskich.

Jednak to nie jedyne atrakcje, jakich można się spodziewać podczas sobotniego Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym.

Najnowocześniejsze technologie transportowe zaprezentują eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy pokażą terenowy motocykl elektryczny oraz łódź solarną. Ponadto na stanowisko przygotowanym przez Politechnikę Śląską będzie można zobaczyć samochód przyszłości, który będzie w stanie osiągnąć ogromną prędkość.

Kolejną atrakcją będzie możliwość zapoznania się z budową i zasadą funkcjonowania laserowego miernika prędkości. Pasjonaci będą mogli wczuć się w rolę policjantów i połączyć się z jednym z fotoradarów działającym na terenie Polski. Za powyższe atrakcje odpowiedzialny jest Główny Urząd Miar.

Z kolei na stanowisku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie dowiecie się, jak działa system dynamicznego ważenia pojazdów w ruchu Weigh-in-Motion.

Na tegorocznym Pikniku Naukowym będzie również możliwość poznania tajników funkcjonowania ludzkiego ciała i organów. O ruchu serca i możliwości jego wspomagania opowiedzą eksperci z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii imienia prof. Zbigniewa Religi. Na stanowisku Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawdzisz, czym można zastąpić nerkę. Warsaw Education Center by Medtronic Poland pomoże Wam zrozumieć, jak istotną rolę w organizmie pełni przepływ krwi.

Zachęcamy Was do wizyty na tym wydarzeniu. To nie tylko doskonała okazja dla pasjonatów fizyki ale również dla ciekawych świata ludzi, aby dowiedzieć się o różnych bardzo ciekawych zjawiskach oraz zagadnieniach naukowych.

Piknik Naukowy rozpocznie się w sobotę 9 czerwca o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 20.00. Nie zabraknie także strefy dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik.

Wstęp na piknik jest bezpłatny.

Tagi: Piknik Naukowy, Atrakcje, Zasady Ruchu, Pge Narodowy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Kartingowy Narodowy z dobrymi zniżkami!

Kartingowy Narodowy z dobrymi zniżkami!

poniedziałek, 17.06.2019

Kartingowy Narodowy otwarto 15 kwietnia 2015 roku. To pierwszy asfaltowy tor do kartingu w stolicy. Do końca czerwca można skorzystać z przejazdów w bardzo dobrych cenach [...]

Na Pikniku Naukowym czekają setki atrakcji!

Na Pikniku Naukowym czekają setki atrakcji!

piątek, 10.05.2019

W sobotę, 11 maja, w godz. 11.00 – 20.00 na Stadionie PGE Narodowym odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik pod hasłem „My i Maszyny”. To największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej dla osób ciekawych świata. Wstęp wolny! [...]

Koncert The Rolling Stones - utrudnienia

Koncert The Rolling Stones - utrudnienia

piątek, 6.07.2018 6

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, odbędzie się koncert The Rollingstone na PGE Narodowym. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu. [...]

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej otwarta na PGE Narodowym

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej otwarta na PGE Narodowym

wtorek, 12.06.2018 8

Tuż przed meczem Polska–Litwa na promenadzie zewnętrznej PGE Narodowego zainaugurowana została Aleja Gwiazd Piłki Nożnej. Tablice z brązu z odciskami swoich stóp zaprezentowali: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda i Jan Tomaszewski. [...]

Zobacz też