11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Damian

Półmaraton Praski 2018

Doskonała wiadomość dla miłośników biegów. Zbliża się kolejna edycja Półmaratonu Praskiego, który poprowadzony zostanie m.in ulicami Saskiej Kępy.

Półmaraton Praski zadebiutował w stolicy cztery lata temu. Od samego początku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy. Organizatorzy przedsięwzięcia liczą, że tegoroczny Półmaraton Praski przyciągnie porównywalną liczbę uczestników, co w ubiegłych latach. Zapisy do udziału w wydarzeniu są możliwe na stronie internetowej.

W tym roku po raz pierwszy Półmaraton Praski odbędzie się bez sponsora BMW, który był patronem medialnym wydarzenia nieprzerwanie od 2014 roku. Organizatorzy imprezy zapewniają jednak, że ten fakt w najmniejszym stopniu nie wpłynie na przebieg przedsięwzięcia.

Piąta odsłona maratonu odbędzie się w sobotę 1 września 2018 roku. Podobnie jak w poprzednich latach, trasa biegu będzie prowadziła przez południowopraskie ulice. Punktualnie o godzinie 20:30 biegacze mają ruszyć z błoni Stadionu Narodowego i skierować się w kierunku ulicy Grochowskiej. Następnie na Rondzie Wiatraczna uczestnicy skręcą w Aleję Waszyngtona, po czym wbiegną na Saską Kępę. Na trasie biegu zawodnicy będą mijać klimatyczne uliczki odchodzące od Francuskiej. Następnie maratończycy ulicą Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Biegacze miną słynne jeziorko Balaton, po czym ulicą gen. Fieldorfa bezpośrednio dotrą na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów, szeroką i płaską drogą zawodnicy dobiegną do Wybrzeża Szczecińskiego. Meta biegu usytuowana będzie również na błoniach Stadionu Narodowego, skąd uczestnicy wystartują. Do pokonania będzie łącznie nieco ponad 21 kilometrów.

Celem Wieczornego Półmaratonu Praskiego jest rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej. Z uwagi na to, że impreza ta odbywa się w Warszawie jest to również promocja miasta, które sprzyja biegaczom oraz stawia na zdrowy styl życia mieszkańców.

W maratonie może wziąć udział maksymalnie 10 tysięcy osób. Jednym z kluczowych warunków uczestnictwa w wydarzeniu jest ukończenie 16 roku życia. Ponadto osoby niepełnoletnie startujące w Półmaratonie Praskim muszą mieć wypełnione przez prawnych opiekunów oświadczenie o zdolności dziecka w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Regulamin imprezy znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Biegi, Półmaraton Praski

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
6. Nocny 4F Półmaraton Praski

6. Nocny 4F Półmaraton Praski

czwartek, 22.08.2019 40

31 sierpnia 2019 r. odbędzie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski. O godz. 20.30 biegacza wyruszy na trasę wiodącą głównymi arteriami Pragi Południe, w dużej części po Saskiej Kępie. [...]

Zobacz też