11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 20 maja 2018 r. Damian

Projekt RESOLVE powraca na Saską Kępę i obejmie także ulicę Zwycięzców

Ulica Francuska jest głównym deptakiem Saskiej Kępy. To właśnie tu bije serce tej dzielnicy. Zarząd Dróg Miejskich wytyczył granice pomiędzy ogródkami lokali gastronomicznych a przestrzenią dla przechodniów, tak aby obie części chodnika były wystarczające zarówno dla gości restauracji jak i spacerowiczów. W tym roku projekt Resolve obejmie także inną ulicę na Saskiej Kępie.

Projekt RESOLVE został wdrożony w życie już w ubiegłym roku. Z założenia rozwiązanie ma precyzować, jak wielką przestrzeń na chodniku ma stanowić część restauracyjna oraz komunikacyjna. Do 2017 roku na chodniku wzdłuż ulicy Francuskiej panował dość spory chaos, ponieważ latem spora część ogródków zajmowała znacznie większą część chodnika, co było ogromnym utrudnieniem dla pieszych.

Jak wiadomo, ulica Francuska jest reprezentacyjną ulicą prawobrzeżnej Warszawy. Dlatego w ubiegłym roku problem z brakiem możliwości swobodnego przejścia chodnikiem wzdłuż traktu został rozwiązany. Bowiem projekt Resolve regulujący dozwoloną przestrzeń zajmowaną przez lokale gastronomiczne, okazał się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku znów na ulicy Francuskiej zostanie wydzielona granica pomiędzy częścią restauracyjną a ciągiem pieszym. Ponadto Projekt RESOLVE po raz pierwszy zostanie także wdrożony na ulicy Zwycięzców.

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec analiz nad listą ułatwień w ramach programu, które z czasem zapewne wejdą w życie. Bowiem mają zostać przeprowadzone badania dotyczące prowadzenia dostaw do lokali usługowych na ulicy Francuskiej oraz ankiety na temat przestrzeni wzdłuż tej arterii. Wnioski mają pomóc w dalszym udoskonalaniu funkcjonowania ulicy Francuskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce także ustalić pory największego oblężenia w tej okolicy.

Zachęcamy Was do aktywnego wspierania naszej dzielnicy. Zadecydujmy wspólnie o przyszłości głównej ulicy Saskiej Kępy, poprzez głosowanie w ankiecie.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Ulica Francuska, Resolve, Przestrzeń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Saska Kępa "po przejściach". Za nami ważne zmiany

Saska Kępa "po przejściach". Za nami ważne zmiany

wtorek, 19.01.2021

Ostatnie miesiące odmieniły wizualnie Saską Kępę. Dobiega końca modernizacja ulicy Saskiej i Międzynarodowej, gdzie poza pracami drogowymi trwa także nasadzanie nowej roślinności. [...]

Francuska przeszła zmiany. Rewolucja czy tylko lifting?

Francuska przeszła zmiany. Rewolucja czy tylko lifting?

poniedziałek, 28.12.2020

Zakończyły się trwające od początku jesieni prace na ulicy Francuskiej. Teraz zapanował tu ład, jest więcej zieleni, pojawiły się m.in specjalne ogrody deszczowe, a także wprowadzono korekty w ruchu drogowym. Projekt zmian na ulicy Francuskiej zwyciężył w głosowaniu na realizację inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego 2020. [...]

Zielona Francuska

Zielona Francuska

poniedziałek, 27.07.2020 89

Ulicę Francuską czekają zmiany. Zniknie beton i kostka na rzecz zieleni. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Do 7 sierpnia trwa przetarg na wykonawcę robót. [...]

Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

środa, 10.04.2019 294

Ulica Francuska latem miałaby zostać częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego i przemienić się w miejsce tętniące kulturalno-artystycznym życiem. Taki pomysł ma ratusz Pragi-Południe. Co na to mieszkańcy? [...]

Zobacz też