POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 20:30 (ulica Zwycięzców)
21 aktualna temperatura 23 °C
ciśnienie 1017 hPa pm2.5 12 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 67% pm10 16 μg/m3
niedziela, 20 maja 2018 r. Damian

Projekt RESOLVE powraca na Saską Kępę i obejmie także ulicę Zwycięzców

Ulica Francuska jest głównym deptakiem Saskiej Kępy. To właśnie tu bije serce tej dzielnicy. Zarząd Dróg Miejskich wytyczył granice pomiędzy ogródkami lokali gastronomicznych a przestrzenią dla przechodniów, tak aby obie części chodnika były wystarczające zarówno dla gości restauracji jak i spacerowiczów. W tym roku projekt Resolve obejmie także inną ulicę na Saskiej Kępie.

Projekt RESOLVE został wdrożony w życie już w ubiegłym roku. Z założenia rozwiązanie ma precyzować, jak wielką przestrzeń na chodniku ma stanowić część restauracyjna oraz komunikacyjna. Do 2017 roku na chodniku wzdłuż ulicy Francuskiej panował dość spory chaos, ponieważ latem spora część ogródków zajmowała znacznie większą część chodnika, co było ogromnym utrudnieniem dla pieszych.

Jak wiadomo, ulica Francuska jest reprezentacyjną ulicą prawobrzeżnej Warszawy. Dlatego w ubiegłym roku problem z brakiem możliwości swobodnego przejścia chodnikiem wzdłuż traktu został rozwiązany. Bowiem projekt Resolve regulujący dozwoloną przestrzeń zajmowaną przez lokale gastronomiczne, okazał się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku znów na ulicy Francuskiej zostanie wydzielona granica pomiędzy częścią restauracyjną a ciągiem pieszym. Ponadto Projekt RESOLVE po raz pierwszy zostanie także wdrożony na ulicy Zwycięzców.

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec analiz nad listą ułatwień w ramach programu, które z czasem zapewne wejdą w życie. Bowiem mają zostać przeprowadzone badania dotyczące prowadzenia dostaw do lokali usługowych na ulicy Francuskiej oraz ankiety na temat przestrzeni wzdłuż tej arterii. Wnioski mają pomóc w dalszym udoskonalaniu funkcjonowania ulicy Francuskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce także ustalić pory największego oblężenia w tej okolicy.

Zachęcamy Was do aktywnego wspierania naszej dzielnicy. Zadecydujmy wspólnie o przyszłości głównej ulicy Saskiej Kępy, poprzez głosowanie w ankiecie.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Ulica Francuska, Resolve, Przestrzeń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 157

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

wtorek, 17.10.2017 9

Spotkanie rozpoczynamy w dniu 21.10.2017 r. o godz. 10.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Ratujmy drzewa na Saskiej Kępie

Ratujmy drzewa na Saskiej Kępie

czwartek, 28.09.2017 31

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe Urzędu m.st. Warszawy zaprasza na terenowe spotkanie edukacyjne z arborystą, dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy. Spotkanie rozpoczynamy w dniu 30.09.2017 r. o godz. 11.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Polecamy: Kwiaty nie tylko na dzień kobiet