49 aktualna temperatura 1 °C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 29 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 89% pm10 43 μg/m3
niedziela, 20 maja 2018 r. Damian

Projekt RESOLVE powraca na Saską Kępę i obejmie także ulicę Zwycięzców

Ulica Francuska jest głównym deptakiem Saskiej Kępy. To właśnie tu bije serce tej dzielnicy. Zarząd Dróg Miejskich wytyczył granice pomiędzy ogródkami lokali gastronomicznych a przestrzenią dla przechodniów, tak aby obie części chodnika były wystarczające zarówno dla gości restauracji jak i spacerowiczów. W tym roku projekt Resolve obejmie także inną ulicę na Saskiej Kępie.

Projekt RESOLVE został wdrożony w życie już w ubiegłym roku. Z założenia rozwiązanie ma precyzować, jak wielką przestrzeń na chodniku ma stanowić część restauracyjna oraz komunikacyjna. Do 2017 roku na chodniku wzdłuż ulicy Francuskiej panował dość spory chaos, ponieważ latem spora część ogródków zajmowała znacznie większą część chodnika, co było ogromnym utrudnieniem dla pieszych.

Jak wiadomo, ulica Francuska jest reprezentacyjną ulicą prawobrzeżnej Warszawy. Dlatego w ubiegłym roku problem z brakiem możliwości swobodnego przejścia chodnikiem wzdłuż traktu został rozwiązany. Bowiem projekt Resolve regulujący dozwoloną przestrzeń zajmowaną przez lokale gastronomiczne, okazał się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku znów na ulicy Francuskiej zostanie wydzielona granica pomiędzy częścią restauracyjną a ciągiem pieszym. Ponadto Projekt RESOLVE po raz pierwszy zostanie także wdrożony na ulicy Zwycięzców.

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec analiz nad listą ułatwień w ramach programu, które z czasem zapewne wejdą w życie. Bowiem mają zostać przeprowadzone badania dotyczące prowadzenia dostaw do lokali usługowych na ulicy Francuskiej oraz ankiety na temat przestrzeni wzdłuż tej arterii. Wnioski mają pomóc w dalszym udoskonalaniu funkcjonowania ulicy Francuskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce także ustalić pory największego oblężenia w tej okolicy.

Zachęcamy Was do aktywnego wspierania naszej dzielnicy. Zadecydujmy wspólnie o przyszłości głównej ulicy Saskiej Kępy, poprzez głosowanie w ankiecie.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Ulica Francuska, Resolve, Przestrzeń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zielona Francuska

Zielona Francuska

poniedziałek, 27.07.2020 89

Ulicę Francuską czekają zmiany. Zniknie beton i kostka na rzecz zieleni. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Do 7 sierpnia trwa przetarg na wykonawcę robót. [...]

Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

środa, 10.04.2019 294

Ulica Francuska latem miałaby zostać częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego i przemienić się w miejsce tętniące kulturalno-artystycznym życiem. Taki pomysł ma ratusz Pragi-Południe. Co na to mieszkańcy? [...]

Kierunek: Francuska 2

Kierunek: Francuska 2

niedziela, 18.11.2018

Dzisiaj docieramy do willi Łepkowskich stworzonej przez Lucjan Korngolda i Piotr Lubińskiego. Francuska 2 to najcenniejsze dzieło funkcjonalizmu w tej części stolicy. Zaliczana do nurtu nowoczesnej architektury, która opiera się na ideach awangardowych. [...]

„Siekiera, motyka, bimber, szklanka…”. Na Saskiej Kępie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Annę Jachninę

„Siekiera, motyka, bimber, szklanka…”. Na Saskiej Kępie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Annę Jachninę

sobota, 13.10.2018 73

Chyba każdy z nas, niezależnie od wieku, zna refren tej najsłynniejszej piosenki okupowanej Warszawy. Ale nie każdy wie, że te słowa, tak bardzo zapadające w pamięć, zostały napisane przy ulicy Francuskiej na Saskiej Kępie w 1942 roku. [...]

Zobacz też