62 aktualna temperatura 11 °C
ciśnienie 1016 hPa pm2.5 42 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 97% pm10 65 μg/m3
niedziela, 20 maja 2018 r. Damian

Projekt RESOLVE powraca na Saską Kępę i obejmie także ulicę Zwycięzców

Ulica Francuska jest głównym deptakiem Saskiej Kępy. To właśnie tu bije serce tej dzielnicy. Zarząd Dróg Miejskich wytyczył granice pomiędzy ogródkami lokali gastronomicznych a przestrzenią dla przechodniów, tak aby obie części chodnika były wystarczające zarówno dla gości restauracji jak i spacerowiczów. W tym roku projekt Resolve obejmie także inną ulicę na Saskiej Kępie.

Projekt RESOLVE został wdrożony w życie już w ubiegłym roku. Z założenia rozwiązanie ma precyzować, jak wielką przestrzeń na chodniku ma stanowić część restauracyjna oraz komunikacyjna. Do 2017 roku na chodniku wzdłuż ulicy Francuskiej panował dość spory chaos, ponieważ latem spora część ogródków zajmowała znacznie większą część chodnika, co było ogromnym utrudnieniem dla pieszych.

Jak wiadomo, ulica Francuska jest reprezentacyjną ulicą prawobrzeżnej Warszawy. Dlatego w ubiegłym roku problem z brakiem możliwości swobodnego przejścia chodnikiem wzdłuż traktu został rozwiązany. Bowiem projekt Resolve regulujący dozwoloną przestrzeń zajmowaną przez lokale gastronomiczne, okazał się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku znów na ulicy Francuskiej zostanie wydzielona granica pomiędzy częścią restauracyjną a ciągiem pieszym. Ponadto Projekt RESOLVE po raz pierwszy zostanie także wdrożony na ulicy Zwycięzców.

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec analiz nad listą ułatwień w ramach programu, które z czasem zapewne wejdą w życie. Bowiem mają zostać przeprowadzone badania dotyczące prowadzenia dostaw do lokali usługowych na ulicy Francuskiej oraz ankiety na temat przestrzeni wzdłuż tej arterii. Wnioski mają pomóc w dalszym udoskonalaniu funkcjonowania ulicy Francuskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce także ustalić pory największego oblężenia w tej okolicy.

Zachęcamy Was do aktywnego wspierania naszej dzielnicy. Zadecydujmy wspólnie o przyszłości głównej ulicy Saskiej Kępy, poprzez głosowanie w ankiecie.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Ulica Francuska, Resolve, Przestrzeń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

Francuska jak Ząbkowska. Najsłynniejsza ulica Saskiej Kępy stanie się deptakiem?

środa, 10.04.2019 294

Ulica Francuska latem miałaby zostać częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego i przemienić się w miejsce tętniące kulturalno-artystycznym życiem. Taki pomysł ma ratusz Pragi-Południe. Co na to mieszkańcy? [...]

Kierunek: Francuska 2

Kierunek: Francuska 2

niedziela, 18.11.2018

Dzisiaj docieramy do willi Łepkowskich stworzonej przez Lucjan Korngolda i Piotr Lubińskiego. Francuska 2 to najcenniejsze dzieło funkcjonalizmu w tej części stolicy. Zaliczana do nurtu nowoczesnej architektury, która opiera się na ideach awangardowych. [...]

„Siekiera, motyka, bimber, szklanka…”. Na Saskiej Kępie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Annę Jachninę

„Siekiera, motyka, bimber, szklanka…”. Na Saskiej Kępie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Annę Jachninę

sobota, 13.10.2018 73

Chyba każdy z nas, niezależnie od wieku, zna refren tej najsłynniejszej piosenki okupowanej Warszawy. Ale nie każdy wie, że te słowa, tak bardzo zapadające w pamięć, zostały napisane przy ulicy Francuskiej na Saskiej Kępie w 1942 roku. [...]

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

Znamy wyniki ankiet prowadzonych podczas projektu „Muzyczne spotkania na Francuskiej 2017”

poniedziałek, 29.01.2018 6

Między 13 maja a 16 września 2017 miał miejsce cykl 11 koncertów, warsztatów gry na djembe oraz tańca afrykańskiego. Na oficjalnej stronie internetowej tych wydarzeń udostępniono w międzyczasie krótką ankietę ewaluacyjną. Dziś poznamy jej wyniki! [...]

Zobacz też