11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 17 maja 2018 r. Damian

Taniec w obronie Gruzji na Saskiej Kępie

W najbliższy piątek, to jest 18 maja klubowicze i sympatycy odbywającej się cyklicznie imprezy techno zatańczą pod ambasadą Gruzji przy ulicy Krynicznej 2. Działanie to ma być manifestem przeciwko zamknięciu gruzińskich lokali oraz wyrazem wsparcia dla, którzy podczas akcji policyjnej zostali aresztowani i dotkliwie pobici.

Organizatorzy Brutażu, czyli cyklicznie odbywającej się w Warszawie imprezy techno zachęcają, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

„W ostatnich latach w Gruzji życie nocne przeżyło wielki rozkwit, pomimo drakońskich przepisów antynarkotykowych i odmawianiu praw osobom LGBT. Coraz więcej osób chce tańczyć, a zarazem coraz więcej osób odsiaduje wyroki. Na domiar złego, w poprzedni weekend w Tbilisi doszło do zamknięcia największych klubów – Bassiani i Cafe-Gallery oraz do aresztowań na masową skalę. Zaprotestuj z nami tańcem!”.

Sytuacja obecnie panującą w Gruzji jest krytyczna. Zamaskowani żołnierze z karabinami maszynowymi wielokrotnie szturmowali nocne kluby. Celem akcji była walka z nagminnym nadużywanie narkotyków, jednak zdaniem organizatorów piątkowego wydarzenia, osoby podejrzewane o ich posiadanie zostały złapane wcześniej, nawet tego samego dnia. Dodają, że w Gruzji doszło także do aresztowania niewinnych tancerzy oraz właścicieli klubów.

W związku z tą sytuacją tysiące Gruzinek i Gruzinów zgromadziło się pod parlamentem w Tbilisi. Jednak pikieta szybko przerodziła się w uwielbiany przez obywateli Gruzji festiwal muzyki techno.

„Za pomocą muzyki techno protestujemy przeciw machinacjom władzy, tańcem odpowiadamy na to, gdy innym odbierają swobodę ekspresji. Nie pozwólmy stłamsić tego ruchu! Okażmy wsparcie naszym siostrom i naszym braciom z Tbilisi. Będziemy mieć agregat, nagłośnienie, didżejów, będzie można tańczyć!” – tak zachęcają Organizatorzy Brutażu na Facebooku.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w piątek 18 maja o godzinie 18 przy ulicy Krynicznej 2 (Ambasada Gruzji).

Tagi: Taniec W Obronie Gruzji, Festiwal Muzyki Techno

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też