11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 11 maja 2018 r. Damian

Plan zagospodarowania okolic Wału Miedzeszyńskiego

Zadecyduj o tym, jak będzie zagospodarowana przestrzeń publiczna w rejonie Wału Miedzeszyńskiego na Gocławiu. Do 28 maja odbywają się konsultacje społeczne, w których głos mieszkańców jest najważniejszy.

Warszawa to prężnie rozwijające się miasto, które zamieszkiwane jest przez ponad 1 700 000 osób. Władze stolicy od kilku lat dają możliwość obywatelom wypowiedzenia się na temat potrzeb urbanistycznych w danej okolicy, dzięki czemu urzędnicy wiedzą, na co konkretnie zwrócić uwagę przy planowaniu listy inwestycji do zrealizowania.

W stolicy jest wiele obszarów, które nie zostały jeszcze objęte planem miejscowym. Dobrą zaś wiadomością dla mieszkańców naszej dzielnicy jest fakt, iż rejon Wału Miedzeszyńskiego (ulice Marokańska, Libijska, Algierska i Afrykańska) może wkrótce doczekać się projektu zagospodarowania przestrzennego. Od 27 kwietnia do 28 maja (poniedziałek) trwa etap składania wniosków.

Aby móc zadecydować o przyszłości tego obszaru należy udać się do specjalnych punktów konsultacyjnych;

  • 11 maja (piątek) w godzinach 13-20 przy skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Jugosłowiańskiej (koło Tesco)
  • 12 maja (sobota) w godzinach 9-15. Tego dnia punkt będzie zlokalizowany przy ulicy Meissnera, w pobliżu ulicy Pawlikowskiego (niedaleko straganów)
  • 13 maja (niedziela) w godzinach 9-15. Stoisko przy ulicy Marokańskiej (koło boiska).

W środę 16 maja w Klubie Kultury Seniora przy ulicy Pawlikowskiego 2 odbędą się warsztaty poświęcone tematyce planu zagospodarowania przestrzennego, określa bardzo kluczowe informacje na temat okolicy. Precyzuje on bowiem, co może na tym terenie powstać a co podlega ochronie.

Warto również wspomnieć o tym, że za pomocą aplikacji mobilnej można wypowiedzieć się w powyższej sprawie. Platforma ta dostępna jest na stronie internetowej.

Wnioski należy składać w formie pisemnej, osobiście lub drogą pocztową, do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, za pośrednictwem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.
Adres
ul. Marszałkowska 77/79
00-683 Warszawa.

Wysyłając dokument za pomocą aplikacji mobilnej należy pamiętać o bezpiecznych podpisie elektronicznym.

Zachęcamy Was do udziału w konsultacjach społecznych.

Tagi: Plan Zagospodarowania, Konsultacje Społeczne

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zadecyduj o przyszłości Parku Skaryszewskiego

Zadecyduj o przyszłości Parku Skaryszewskiego

sobota, 14.04.2018 22

Już od kilku lat mieszkańcy Warszawy mogą decydować o przyszłości swojego miasta, chociażby poprzez uczestnictwo w konsultacjach społecznych. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliowość wypowiedzenie się na temat, który jest przedmiotem rozmów podczas danego spotkania. [...]

Plan zagospodarowania rozjechany tramwajem. Mieszkańcy i działkowcy alarmują.

Plan zagospodarowania rozjechany tramwajem. Mieszkańcy i działkowcy alarmują.

poniedziałek, 11.12.2017 99

Niespodziewany zwrot akcji ws. tramwaju na Gocław. Okazało się, że przygotowane przez spółkę Tramwaje Warszawskie zmiany nad Kanałem Wystawowym są niezgodne z planem zagospodarowania Saskiej Kępy. [...]

Co z planem zagospodarowania przestrzennego?

Co z planem zagospodarowania przestrzennego?

sobota, 18.11.2017 11

Minęły dwa lata a obiecanego planu zagospodarowania przestrzennego jak nie było, tak nie ma. Na co czekają władze dzielnicy Praga Południe? [...]

Rewolucja czy chaos? Parkingowy spór na Saskiej Kępie

Rewolucja czy chaos? Parkingowy spór na Saskiej Kępie

wtorek, 30.05.2017 89

Problem parkowania na naszej Saskiej Kępie istnieje nie od dziś. Zastawione ulice samochodami i pojazdy zaparkowane w miejscach niedozwolonych to widok, który można spotkać na prawie każdym kroku. Aby zmniejszyć to zjawisko Urząd Dzielnicy Praga Południe zaproponował pewne zmiany. Co na to mieszkańcy? [...]

Zobacz też