11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 27 kwietnia 2018 r. Damian

Dzięki małej dziewczynce zaginiona papuga wróciła już do właściciela

Kilka dni temu na ulicach Saskiej Kępy pojawiło się ciekawe i nietypowe ogłoszenie. Informację o nim wraz ze zdjęciem otrzymaliśmy od Pawła.

Po treści i charakterze pisma można odrazu stwierdzić, że autorem przekazu jest młoda dziewczynka której los ptaszka nie jest obojętny. “...Latała między blokami" - napisała 9-letnia mieszkanka Saskiej Kępy, Mia. Oprócz numeru kontaktowego do swojej mamy, dziewczynka narysowała również ptaka.

Mia bardzo zaniepokoiła się faktem zaginięcia papugi. Zależało jej na tym, aby stworzonko wróciło z powrotem do właściciela. Jak dowiedział się serwis wawalove.wp.pl Dziewczynka z pomocą koleżanek przygotowała łącznie 9 takich plakatów z ogłoszeniem i rozkleiła je w swojej okolicy, a opublikowane w internecie zdjęcie szybko stało się popularne (pisały o tym wiele serwisów informacyjnych).

Ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bowiem ptak wrócił już do swojego właściciela. Gustaw, bo tak ma na imię ta papuga, kilka dni temu uciekła ze swojego domu w Wawrze. Gdyby nie szybka reakcja dziewięcioletniej dziewczynki, losy ptaszka mogłyby zupełnie inaczej się potoczyć. Za postawę małej Mii należy się pochwała.

Tagi: Zaginiona Papuga, Ogłoszenia

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też