POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 15:10 (ulica Zwycięzców)
86 aktualna temperatura 0 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 80 μg/m3
Zła jakość powietrza! wilgotność 98% pm10 113 μg/m3
środa, 18 kwietnia 2018 r. Damian

Poznaj uroki Parku Skaryszewskiego

Już w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego

Park Skaryszewski jest miejscem nie tylko relaksu, ale również przestrzenią, w której możemy aktywnie spędzić czas. Znajdziemy tu zarówno obiekty użyteczności sportowej takie jak: siłownie plenerowe, boiska czy korty tenisowe AZS, ale również jest tu pub, restauracja i ważne miejsce wielu wydarzeń - muszla koncertowa.

Park Skaryszewski skrywa również wiele tajemnic. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że słynny ,,Skaryszak” jest zamieszkiwany przez wiele gatunków zwierząt.

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia w kawiarni przy ul. Kamionkowskiej 19 z inicjatywy Stowarzyszenia Wiatrak, odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu “Parkowe Opowieści” poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego.

Podczas wykładów będzie można dowiedzieć się o różnych gatunkach zwierząt żyjących w ,,Skaryszaku”. Słuchacze będą również mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat przeprowadzanych w Parku badań przyrodniczych pod kierunkiem prof. Macieja Luniaka.

Kolejne spotkania z cyklu “ Parkowe Opowieści” odbędą się:

  • 27 kwietnia (piątek) - tematem wykładów będzie zieleń stuletniego Parku
  • 10 maja (czwartek) - poznamy rzeźby znajdujące się na terenie “Skaryszaka”
  • 17 maja (czwartek) - warsztaty będą poświęcone historii i wspomnieniom związanym z Parkiem

Celem projektu jest przekazanie wszystkim zainteresowanym osobom informacji i ciekawostek na temat Parku Skaryszewskiego. Cykl spotkań “Parkowe Opowieści” są realizowane dzięki wsparciu lokalnych projektów na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenia „Wiatrak”, które jest dzielnicową organizacją. Powstało z inicjatywy mieszkańców Gocławia, Grochowa, Kamionka i Saskiej Kępy.

Misją stowarzyszenia jest dbanie o interesy obywateli. Część członków tego zrzeszenia działa w radach osiedli, lokalnych organizacjach samorządowych oraz w spółdzielniach. Dzięki wysoko postawionej poprzeczce oraz dużemu zaangażowaniu Stowarzyszenie “Wiatrak” może wprowadzić wiele istotnych zmian dla mieszkańców tej części Pragi Południe.

Przy okazji przypominamy Wam o możliwości udziału w konsultacjach społecznych na temat przyszłości funkcjonowaniu Parku.

Wydarzenie na Facebook

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Park Skaryszewski, Stowarzyszenie Wiatrak, Spotkanie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Jesienne remonty w parku Skaryszewskim

Jesienne remonty w parku Skaryszewskim

sobota, 27.10.2018 24

Trwa remont popularnego Skaryszaka. Na alei obwodnicowej jest już nowy asfalt, pojawiły się kosze na śmieci, a mostki w parku zaczynają lśnić czystością. Znika także pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. W przyszłym roku warszawiacy przejdą odnowioną aleją główną. [...]

Park Skaryszewski już bez radzieckiego pomnika. Wyburzono go przez ustawę dekomunizacyjną?

Park Skaryszewski już bez radzieckiego pomnika. Wyburzono go przez ustawę dekomunizacyjną?

środa, 24.10.2018 124

Dla jednych był kontrowersyjną budowlą, która budziła odrazę. Inni wymieniali go jako pierwsze skojarzenie związane z Parkiem Skaryszewskim. Mowa o pomniku Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, którego bryła była usytuowana na wejściu do parku od strony ronda Waszyngtona. [...]

Mieszkańcy walczą z deweloperem

Mieszkańcy walczą z deweloperem

poniedziałek, 1.10.2018 40

Mieszkańcy osiedla protestują przeciwko budowie nowego bloku przy ulicy Argentyńskiej. To „Karygodna budowa na Saskiej Kępie!” mówią zgodnie. Sprawa nabiera rozgłosu. [...]

aki Park Skaryszewski chcą mieszkańcy?

aki Park Skaryszewski chcą mieszkańcy?

piątek, 13.07.2018 30

Park Skaryszewski jest najpiękniejszym obszarem zielonym w Warszawie. Niestety od dłuższego czasu na tym terenie panuje duży nieład. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję