11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 18 kwietnia 2018 r. Damian

Poznaj uroki Parku Skaryszewskiego

Już w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego

Park Skaryszewski jest miejscem nie tylko relaksu, ale również przestrzenią, w której możemy aktywnie spędzić czas. Znajdziemy tu zarówno obiekty użyteczności sportowej takie jak: siłownie plenerowe, boiska czy korty tenisowe AZS, ale również jest tu pub, restauracja i ważne miejsce wielu wydarzeń - muszla koncertowa.

Park Skaryszewski skrywa również wiele tajemnic. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że słynny ,,Skaryszak” jest zamieszkiwany przez wiele gatunków zwierząt.

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia w kawiarni przy ul. Kamionkowskiej 19 z inicjatywy Stowarzyszenia Wiatrak, odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu “Parkowe Opowieści” poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego.

Podczas wykładów będzie można dowiedzieć się o różnych gatunkach zwierząt żyjących w ,,Skaryszaku”. Słuchacze będą również mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat przeprowadzanych w Parku badań przyrodniczych pod kierunkiem prof. Macieja Luniaka.

Kolejne spotkania z cyklu “ Parkowe Opowieści” odbędą się:

  • 27 kwietnia (piątek) - tematem wykładów będzie zieleń stuletniego Parku
  • 10 maja (czwartek) - poznamy rzeźby znajdujące się na terenie “Skaryszaka”
  • 17 maja (czwartek) - warsztaty będą poświęcone historii i wspomnieniom związanym z Parkiem

Celem projektu jest przekazanie wszystkim zainteresowanym osobom informacji i ciekawostek na temat Parku Skaryszewskiego. Cykl spotkań “Parkowe Opowieści” są realizowane dzięki wsparciu lokalnych projektów na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenia „Wiatrak”, które jest dzielnicową organizacją. Powstało z inicjatywy mieszkańców Gocławia, Grochowa, Kamionka i Saskiej Kępy.

Misją stowarzyszenia jest dbanie o interesy obywateli. Część członków tego zrzeszenia działa w radach osiedli, lokalnych organizacjach samorządowych oraz w spółdzielniach. Dzięki wysoko postawionej poprzeczce oraz dużemu zaangażowaniu Stowarzyszenie “Wiatrak” może wprowadzić wiele istotnych zmian dla mieszkańców tej części Pragi Południe.

Przy okazji przypominamy Wam o możliwości udziału w konsultacjach społecznych na temat przyszłości funkcjonowaniu Parku.

Wydarzenie na Facebook

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Park Skaryszewski, Stowarzyszenie Wiatrak, Spotkanie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Boks w plenerze - zajęcia ogólnorozwojowe

Boks w plenerze - zajęcia ogólnorozwojowe

środa, 17.03.2021

Jeżeli masz już dość siedzenia w domu i chciałbyś aktywnie spędzić czas, to zapraszam na zajęcia w plenerze w naszej okolicy. Celem inicjatywy jest zebranie grupy ludzi, którzy chcą zadbać o swoje samopoczucie i spędzić trochę czasu na powietrzu. [...]

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

środa, 12.08.2020 32

Pod koniec lipca Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy zakończył modernizację skweru przy ulicy Egipskiej. Poza zielenią pojawiły się tu nowe ławki, a także oświetlenie rzeźby. [...]

Miejsca kultowe

Miejsca kultowe

środa, 26.06.2019

"Ni to knajpa, ni bar, ni kawiarnia. Ale wszystko po trochu, wymieszane w najprzeróżniejszych proporcjach i konfiguracjach." [...]

Park Skaryszewski odzyska słynnego „Fauna”. Replika rzeźby jest już gotowa

Park Skaryszewski odzyska słynnego „Fauna”. Replika rzeźby jest już gotowa

niedziela, 14.04.2019 178

Park Skaryszewski i jego tajemnicze zaułki skrywały i skrywają nadal wiele niespodzianek, w tym wiekowe już rzeźby. Jedną z nich był „Faun”, który spełniał także funkcję fontanny. To jednak jeden z bardziej tajemniczych obiektów parku Skaryszewskiego – przez długi czas badacze powątpiewali, czy rzeźba rzeczywiście stała w parku. [...]

Zobacz też