POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:20 (ulica Zwycięzców)
51 aktualna temperatura 16 °C
ciśnienie 1024 hPa pm2.5 31 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 100% pm10 46 μg/m3
środa, 18 kwietnia 2018 r. Damian

Poznaj uroki Parku Skaryszewskiego

Już w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego

Park Skaryszewski jest miejscem nie tylko relaksu, ale również przestrzenią, w której możemy aktywnie spędzić czas. Znajdziemy tu zarówno obiekty użyteczności sportowej takie jak: siłownie plenerowe, boiska czy korty tenisowe AZS, ale również jest tu pub, restauracja i ważne miejsce wielu wydarzeń - muszla koncertowa.

Park Skaryszewski skrywa również wiele tajemnic. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że słynny ,,Skaryszak” jest zamieszkiwany przez wiele gatunków zwierząt.

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia w kawiarni przy ul. Kamionkowskiej 19 z inicjatywy Stowarzyszenia Wiatrak, odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu “Parkowe Opowieści” poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego.

Podczas wykładów będzie można dowiedzieć się o różnych gatunkach zwierząt żyjących w ,,Skaryszaku”. Słuchacze będą również mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat przeprowadzanych w Parku badań przyrodniczych pod kierunkiem prof. Macieja Luniaka.

Kolejne spotkania z cyklu “ Parkowe Opowieści” odbędą się:

  • 27 kwietnia (piątek) - tematem wykładów będzie zieleń stuletniego Parku
  • 10 maja (czwartek) - poznamy rzeźby znajdujące się na terenie “Skaryszaka”
  • 17 maja (czwartek) - warsztaty będą poświęcone historii i wspomnieniom związanym z Parkiem

Celem projektu jest przekazanie wszystkim zainteresowanym osobom informacji i ciekawostek na temat Parku Skaryszewskiego. Cykl spotkań “Parkowe Opowieści” są realizowane dzięki wsparciu lokalnych projektów na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenia „Wiatrak”, które jest dzielnicową organizacją. Powstało z inicjatywy mieszkańców Gocławia, Grochowa, Kamionka i Saskiej Kępy.

Misją stowarzyszenia jest dbanie o interesy obywateli. Część członków tego zrzeszenia działa w radach osiedli, lokalnych organizacjach samorządowych oraz w spółdzielniach. Dzięki wysoko postawionej poprzeczce oraz dużemu zaangażowaniu Stowarzyszenie “Wiatrak” może wprowadzić wiele istotnych zmian dla mieszkańców tej części Pragi Południe.

Przy okazji przypominamy Wam o możliwości udziału w konsultacjach społecznych na temat przyszłości funkcjonowaniu Parku.

Wydarzenie na Facebook

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Park Skaryszewski, Stowarzyszenie Wiatrak, Spotkanie

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Odkryj tajemnice Parku Skaryszewskiego i Saskiej Kępy

Odkryj tajemnice Parku Skaryszewskiego i Saskiej Kępy

czwartek, 10.05.2018 14

Grupa “Aktywni+” zaprasza chętnych na cykl spacerów po Parku Skaryszewskim oraz Saskiej Kępie. Podczas dwóch wycieczek każdy uczestnik pozna historię i ciekawostki związane z dzielnicą. [...]

Czy Park Skaryszewski zmieni się nie do poznania?

Czy Park Skaryszewski zmieni się nie do poznania?

piątek, 27.04.2018 16

Park Skaryszewski czekają spore zmiany. Wkrótce rozpoczną się prace remontowe... [...]

Skaryszewski jak nowy. Prace już się rozpoczęły

Skaryszewski jak nowy. Prace już się rozpoczęły

środa, 25.04.2018 81

Dobre wiadomości dla miłośników parku Skaryszewskiego. W popularnym „Skaryszaku” w najbliższym czasie przeprowadzony zostanie szereg prac remontowych. Poprawią one nie tylko estetykę, ale także bezpieczeństwo i komfort wypoczynku w parku. [...]

Samochodem do Parku Skaryszewskiego

Samochodem do Parku Skaryszewskiego

czwartek, 19.04.2018 33

W Warszawie nie brakuje terenów rekreacyjnych, w których można nie tylko aktywnie spędzić czas ale również wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu. Taką funkcję pełnią głównie parki. [...]