55 aktualna temperatura 9 °C
ciśnienie 1032 hPa pm2.5 35 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 61% pm10 54 μg/m3
niedziela, 8 kwietnia 2018 r. Paulina

Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

Już 26 maja odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie na naszej pięknej dzielnicy, czyli Święto Saskiej Kępy! Tegoroczna już XIII edycja odbędzie się pod hasłem „Radość Wolności”. Na zgromadzonych czeka moc atrakcji.

W tym roku Święto Saskiej Kępy będzie niezwykle wyjątkowy. Przeniesiemy się bowiem do Warszawy lat 20. XX wieku, czyli jednego z najbardziej wyrazistych okresów niepodległej Polski. Po latach zaborów i zniewolenia Polacy mogą w końcu cieszyć się z uzyskanej wolności. Na ulicach powraca wielkomiejskie życie. Powstają nowe budowle, a starsze są odpowiednio remontowane. W szybkim tempie rozwija się komunikacja. Powstają nowe kina, kabarety oraz otwierają się nowe, luksusowe lokale gastronomiczne. Powoli Warszawa staje się kolejną europejską metropolią. W końcu nie bez kozery nazywano ją „Paryżem Północy”.

26 maja na jeden dzień powrócimy do tych radosnych czasów. Będziemy mogli usłyszeć muzykę z tamtych lat. Na ulicach Saskiej Kępy będzie królował jak niegdyś swing, tango, a orkiestry taneczne będą rozbrzmiewać radosnymi rytmami.

Na dzień Saskiej Kępy przeznaczono budżet w wysokości około 400 tysięcy złotych. Organizatorem tegorocznej edycji jest Urząd Dzielnicy Pragi Południe, natomiast program artystyczny przygotowuje nasz saskokępski PROM Kultury. Za organizację techniczną odpowiada Centrum Promocji Kultury.

Dokładny plan poznamy już niebawem. Będziemy Was na bieżąco o tym informować!

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Święto Saskiej Kępy 2018

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Święto Saskiej Kępy: Ruszyła rekrutacja na wolontariat

Święto Saskiej Kępy: Ruszyła rekrutacja na wolontariat

niedziela, 17.03.2019 7

Doskonała atmosfera, zdobycie doświadczenia i przekonanie się, jak w praktyce wygląda organizacja wielkiego wydarzenia plenerowego – oto, co czeka wszystkich wolontariuszy, którzy wezmą udział w tegorocznym Święcie Saskiej Kępy. [...]

Święto Saskiej Kępy 2019

Święto Saskiej Kępy 2019

sobota, 16.02.2019 80

Już oficjalnie znamy termin i temat przewodni tegorocznego Święta Saskiej Kępy! [...]

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

sobota, 19.05.2018 46

Święto Saskiej Kępy to wydarzenie, które już dawno temu wpisało się w tradycję naszej dzielnicy. Zarówno mieszkańcy Saskiej Kępy jak i przyjezdni z innych części Warszawy dobrze wiedzą, że festyn odbywa się w maju każdego roku. [...]

Zgłoszenia na kiermasz artystyczny

Zgłoszenia na kiermasz artystyczny

poniedziałek, 9.04.2018 19

Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń stoisk artystycznych na XIII Święto Święto Saskiej Kępy: "Radość Wolności". [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję