11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 15 marca 2018 r. Wojciech

Parkowanie na Saskiej Kępie

Brak miejsc parkingowych staje się w całym mieście coraz bardziej dotkliwy. Problem dotknął już także Saską Kępę. Czy wkrótce zabraknie miejsc dla samochodów naszych mieszkańców?

Na Saskiej Kępie miejsc dla aut coraz mniej. Przybywa samochodów, ale - nie tylko naszych. Okazuje się, że w dni robocze niektórzy mieszkańcy innych dzielnic i przybysze spoza Warszawy pracujący w obszarach stref płatnego parkowania, traktują nasze ulice jak darmowy parking przesiadkowy.

Samorząd chce zmienić ten stan rzeczy i proponuje wprowadzenie zakazu parkowania w godzinach 7:00 - 10:00 na wszystkich ulicach Saskiej Kępy dla pojazdów nie mających specjalnych identyfikatorów, które przysługiwać mają mieszkańcom naszej dzielnicy.

Inicjatywę wspiera UD Pragi Południe, ale decyzję w tej sprawie podjąć może Urząd m.st. Warszawy.

Trwa zbiórka podpisów, która może pomóc w przekonaniu władz miasta do tego projektu. Karty do zbierania podpisów można pobrać stąd.

Także od nas zależy, czy ulice Saskiej Kępy nie będą zatłoczone. Samorząd zachęca do zbierania podpisów i dostarczania wypełnionych kart do swojej siedziby przy ul. Walecznych 42.

Tagi: Parking, Samochód, Miejsca Parkingowe

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

czwartek, 24.09.2020

Dziś rano rozpoczął się montaż fotoradarów na Moście Poniatowskiego. Póki co, trwają testy tych urządzeń. [...]

Można parkować w niedozwolonych miejscach?!

Można parkować w niedozwolonych miejscach?!

środa, 29.04.2020 66

Jeden z czytelnik naszego serwisu wysłał zawiadomienie do Straży Miejskiej o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie na Saskiej Kępie. Pomimo, że doszło do wykroczenia służby w żaden sposób nie zareagowały na problem. Czy w takim razie możemy bezkarnie parkować samochód, tam gdzie nam wygodnie? [...]

Kontrowersje wokół identyfikatorów na Saskiej Kępie

Kontrowersje wokół identyfikatorów na Saskiej Kępie

poniedziałek, 31.12.2018 4

Specjalne identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe uprawniają ich posiadaczy do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu na terenie Saskiej Kępy. Najczęściej zakaz dotyczy sytuacji, gdy w obrębie Stadionu Narodowego odbywają się imprezy masowe. [...]

Mandat za złe parkowanie? Teraz wystarczy zdjęcie zrobione przez przechodnia

Mandat za złe parkowanie? Teraz wystarczy zdjęcie zrobione przez przechodnia

czwartek, 20.12.2018 100

Wielu kierowców w swej zuchwałości nie zna umiaru. Możemy obserwować to każdego dnia, również na chodnikach i skwerkach Saskiej Kępy. [...]

Zobacz też