POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 08:10 (ulica Zwycięzców)
71 aktualna temperatura -6 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 51 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 83% pm10 82 μg/m3
środa , 24 stycznia 2018 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” na Saskiej Kępie jest zagrożony!

Od 1 stycznie 2018 roku ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” stracił dofinansowanie od urzędu miasta, przez co może zamknąć swoją działalność. Ucierpieć mogą na tym najbardziej osoby, które doświadczyły przemocy domowej oraz sami jego podopieczni.

Przemoc w rodzinie to problem, z którym borykają się setki tysięcy osób na całym świecie. Jej ofiary często są pozostawione same sobie, zagubione w miejscu, które powinno być ich bezpiecznym schronieniem. Wstyd i upokorzenie, jakiego doznają, nie pozwala im na mówienie o tym, czego na co dzień doświadczają. Takie osoby potrzebują pomocy specjalistycznej, by wyjść z życiowego zakrętu, dlatego niezwykle ważną funkcję odgrywają ośrodki pomocy. Jeden z nich prężnie działa w naszej dzielnicy już blisko kilkanaście lat i pomaga tym, którzy doświadczyli istnego piekła w swoim życiu. Jednak teraz jego dalsza działalność jest zagrożona i to on potrzebuje naszej pomocy.

Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” działa przy ulicy Walecznych 59 na naszej Saskiej Kępie od 1999 roku. Od lat stanowił schronienie dla osób, które znalazły się w kryzysowym momencie swoje życia. Od 18 lat ośrodek ten zapewniał bezpieczne schronienie oraz profesjonalną opiekę swoim podopiecznym. Każdy, kto się tam zgłosił, otrzymywał stosowną pomoc. Ośrodek prowadzi dla swoich podopiecznych wsparcie socjalne. Zapewnia również szybką specjalistyczną pomoc interwencyjną, prawną, psychologiczną oraz medyczną. Głównym priorytetem tego ośrodka jest to, żeby pokrzywdzony mógł wyjść na prostą i stanąć na własnych nogach. Niestety od 1 stycznia 2018 roku nie otrzymał on dotacji z Urzędu miasta stołecznego Warszawy na działalność hostelu, co może skutkować zamknięciem placówki. Obecnie wszyscy pracownicy ośrodka pracują na zasadzie wolontariatu – bezpłatnie, gdyż nie chcą opuszczać swoich podopiecznych. Z ich pomocy skorzystało kilka tysięcy kobiet i dzieci. Teraz oni sami o nią proszą. Na roczną działalność ośrodka potrzeba 300 tysięcy złotych, dzięki temu będzie możliwa pomoc blisko 150 osobom. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ. Wpłaty można również dokonać na bezpośrednie konto ośrodka: SPiIS PEKAO S.A. o/W-wa, nr 12 1240 6218 1111 0000 4620 3258 z dopiskiem „Na cele statutowe Ośrodka DOM”.

Liczymy na Waszą pomoc!

Tagi: Ośrodek Ofiar Przemocy W Rodzinie „Dom”, Zagrożenie, Dofinansowanie, Problem,

Zobacz również
 zbiórka produktów spożywczych i przemysłowych

zbiórka produktów spożywczych i przemysłowych

niedziela, 31.08.2014 16

W dniach 6 – 7 września w sklepie Simply przy ul. Meksykańskiej 8 odbędzie się zbiórka artykułów spożywczych i przemysłowych. [...]

Minigranty do wzięcia

Minigranty do wzięcia

poniedziałek, 21.07.2014 9

Na Saskiej Kępie istnieje wiele organizacji, fundacji czy stowarzyszeń podejmujących ciekawe inicjatywy. Z całą pewnością każdej z nich przydałoby się jakiekolwiek, dodatkowe wsparcie finansowe. Obecnie uruchamiane są dwa projekty, którymi warto się zainteresować i z nich skorzystać. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy