58 aktualna temperatura 6 °C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 38 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 99% pm10 58 μg/m3
piątek, 26 maja 2017 r. Paulina

Klub Integracyjny – nowa inicjatywa fundacji Step by STEP na Pradze Południe

W ostatnim czasie na Pradze Południe otwarto dla wszystkich zainteresowanych Klub Integracyjny. To pierwsza taka inicjatywa zlokalizowana w tej dzielnicy. Od poniedziałku do czwartku organizowane są bezpłatne grupy wsparcia oraz warsztaty edukacyjne. Uczestniczyć można także w konsultacjach skierowanych do osób uzależnionych oraz ich rodzin. Klub integracyjny jest jedynym takim miejscem w Warszawie, gdzie z bezpłatnej pomocy mogą również skorzystać Rosjanie, Białorusini czy Ukraińcy.

Klub Integracyjny znajduje się przy ulicy Walewskiej 7a, niedaleko Ronda Wiatraczna, na warszawskiej Pradze Południe. Realizuje on zadania powierzone oraz współfinansowane przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Pragi Południe miasta stołecznego Warszawy. Inicjatywa ta prowadzona jest przez prezesa fundacji Step by STEP - Pana Pawła Przybysza. Osoby zainteresowane mogą przychodzić od poniedziałku do soboty, w godzinach od 15 do 21. W tym czasie organizowane są warsztaty motywacyjno-edukacyjne a także indywidualne konsultacje dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz ich rodzin. Każdy może uczestniczyć w tych zajęciach bezpłatnie, po wcześniej rezerwacji terminu u koordynatora pod numerem telefonu: 734-456-661.

To jedyny taki klub na warszawskiej Pradze Południe, który spełnia standardy klubu abstynenta a jednocześnie stanowi doskonałe uzupełnienie oferty wsparcia a także integracji środowiska osób z uzależnieniem i ich rodzin. Głównym celem tego klubu jest pomoc osobom uzależnionym, współuzależnionym i ich rodzinom do powrotu do życia bez nałogów oraz odzyskania utraconych ról społecznych. Prowadzone są również spotkania kulturalne, edukacyjne, rocznicowe oraz okolicznościowe. Klub organizuje także wieczorki muzyczne oraz karaoke. To miejsce, w którym można spotkać przyjaciół, poznać nowych ludzi, uzyskać wsparcie i przede wszystkim spędzić miło czas.

Istotną zaletą Klubu Integracyjnego jest to, że bezpłatną pomoc mogą otrzymać również osoby rosyjskojęzyczne. Osobami pochodzącymi z Ukrainy, Rosji bądź Białorusi opiekuje się Pani Łarisa Długoszewska.

Fundacja Step by STEP powstała we wrześniu 2015 i zatrudnia wielu specjalistów z dziedziny terapii uzależnień i współuzależnieni, psychologa, pedagoga oraz prawnika. Pomocą również służą wolontariusze. Szczegółowe informacje odnoście godzin konsultacji, warsztatów i grup znajdują się na stronie fundacji, a także pod numerem telefonu 734-456-661.

Tagi: Białoruś, Fundacja, Integracja, Rosja, Step By Step, Ukraina

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zapraszamy na wernisaż edycji „Rafa”!

Zapraszamy na wernisaż edycji „Rafa”!

wtorek, 9.07.2019 1

Rafa koralowa przeżywa dziś ogromny kryzys - ginie. Fundacja „Obraz w pigułce” odważnie zmierzyła się z tym tematem. Najpierw wspólnie z małymi pacjentami Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie uwieczniła rafę w plastelinowych pracach dzieci. [...]

Rusza nowa odsłona kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Reaguj – to Twój prawny obowiązek!”

Rusza nowa odsłona kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Reaguj – to Twój prawny obowiązek!”

środa, 22.11.2017 6

W drugiej dekadzie listopada br., którą rozpoczęły Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci wypadający 19 listopada i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada), w Warszawie rusza kolejna odsłona kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Reaguj – to Twój prawny obowiązek!”. [...]

1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych

1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych

środa, 9.03.2016 4

Urząd Pragi Południe zachęca mieszkańców do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji działających w dzielnicy. „Prowadzą one działalność na rzecz społeczności lokalnej, a zatem na rzecz Państwa, Państwa dzieci i sąsiadów” – podkreśla urząd. [...]

Zobacz też