POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 03:10 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -1 °C
ciśnienie 1027 hPa pm2.5 58 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 86% pm10 90 μg/m3
środa , 24 maja 2017 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Powstaną ekrany akustyczne oraz nowa nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych

Po kilku latach czekania, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska w końcu doczekali się pozytywnego rozwiązania sprawy, o którą tak długo walczyli. Powstaną ekrany akustyczne a także wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych.

W 2011 roku przeprowadzono ekspertyzę, z której wynika, że na odcinku od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej, czyli na odcinku przebiegającym przez naszą Saską Kępę, przejeżdża w jednym dniu blisko 83,5 tysiąca pojazdów. Jak pokazują prowadzone badania poziom hałasu znacznie przekroczył zalecaną normę. Stołeczny ratusz od dawna przymierzał się do założenia ekranów akustycznych na Trasie Łazienkowskiej, jednak w budżecie stale brakowało pieniędzy na tę inwestycję. W końcu po latach Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na projektanta budowy ekranów akustycznych na wspomnianym wcześniej odcinku ulic. Jak wynika z prowadzonych badań, istniejące już ekrany od zjazdu mostu do ulicy Saskiej są zbyt niskie i nie spełniają prawidłowo swojej funkcji. Należy zaznaczyć, że nie można postawić nowych ekranów bez przeprowadzenia gruntownego remontu wiaduktu znajdującego się nad ulicą Paryską, gdyż jest on w złym stanie technicznym.

Nawierzchnia jezdni w alei Stanów Zjednoczonych również potrzebuje modernizacji. Zgłoszenia ofert będą przyjmowane do 8 czerwca br. Zwycięzca tego przetargu będzie miał 16 miesięcy na zrealizowanie tego zadania a także wykonanie i przygotowanie ponownej analizy akustycznej, wybór odpowiednich ekranów (odbijających lub pochłaniających) oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Cały ten projekt ma być ukończony dopiero pod koniec 2018 roku.

Tagi: Aleja Stanów Zjednoczonych, Ekran Akustyczny, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Ulica Ateńska,

Zobacz również
Nowy sezon na lodowisku!

Nowy sezon na lodowisku!

wtorek, 5.12.2017 86

Już w najbliższy czwartek (7 grudnia) rozpoczyna się nowy sezon na lodowisku przy Zespole Szkół nr 37 (Al. Stanów Zjednoczonych 24). Wstęp jak zawsze jest bezpłatny i nieograniczony czasowo! [...]

Powstaną ekrany akustyczne przy Łazienkowskiej! Wybrano projektanta

Powstaną ekrany akustyczne przy Łazienkowskiej! Wybrano projektanta

poniedziałek, 28.08.2017 56

Na początku sierpnia doszło do rozstrzygnięcia długo wyczekiwanego przetargu w sprawie postawienia ekranów akustycznych przy alei Stanów Zjednoczonych. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał firmę, która wykona to zadanie. Inwestycja ta pochłonie 953 250 złotych. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy nie tylko na Walentynki