11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 2 kwietnia 2017 r. Paulina

Gustaw i Wiesława Lutkiewicz – niesamowite małżeństwo z Saskiej Kępy

Wśród mieszkańców naszej Saskiej Kępy można znaleźć wiele znanych osobistości. Wśród nich jest znana i ceniona para aktorska Wiesława oraz Gustaw Lutkiewicz.

Państwo Lutkiewicz to para wybitnych polskich aktorów. Pobrali się oni w 1950 roku. Były to niezwykle trudne, powojenne czasy, kiedy starano się wrócić do względnej normalności. Również sam początek małżeństwa tych niezwykłych artystów nie należał do najprostszych. Przez 13 lat musieli mieszkać osobno, gdyż Pan Gustaw grał w jednym z łódzkich teatrów a Pani Wiesława dostała angaż w Krakowie. Mimo ogromnej tęsknoty i jak na tamte czasy sporej odległości, ich miłość nie osłabła nawet przez moment. Po tych kilkunastu latach rozłąki przenieśli się w końcu do stolicy, by już do końca swoich dni zamieszkać na jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy, czyli oczywiście na naszej Saskiej Kępie.

Państwo Lutkiewicz byli ze sobą przez 70 lat. W dzisiejszych czasach, w których z roku na rok rośnie liczba rozwodów a spada ilość małżeństw to wręcz nieprawdopodobne a jednocześnie niezwykle wzruszające. Ta niesamowita para aktorów powinna być wzorem do naśladowania dla każdego małżeństwa. Mimo tak wielu przeszkód, które pojawiły się na swojej drodze tych dwojga, potrafili wzajemnie się wspierać, szanować i kochać. W wielu wywiadach zawsze to podkreślali.

Niestety śmierć niedawno zabrała nam Pana Gustawa. Aktor zmarł 24 lutego tego roku, po długiej i ciężkiej chorobie. Pochowany został w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Pomimo jego śmierci niech na zawsze zostanie w naszej pamięci razem ze swoją niezwykłą żoną, z którą tworzył tak piękny związek przez te wszystkie lata.

Tagi: Aktor, Małżeństwo, Związek

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

niedziela, 18.06.2017 111

W najbliższą środę 21 czerwca o godzinie 18, przy ulicy Walecznych 1, odbędzie się uroczyste otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na naszej Saskiej Kępie. Serdecznie zapraszamy! [...]

Zobacz też