11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 21 marca 2017 r. Paulina

Niecodzienna kłótnia na Saskiej Kępie o … altanę śmietnikową!

Mieszkańcy bloku przy ulicy Berezyńskiej 29 mają nie lada problem. Niedawno odnowiona z ich własnych pieniędzy altana śmietnikowa spłonęła. Urzędnicy na tą sytuację rozkładają ręce, twierdząc, że to nie ich problem. Jak ta sprawa się potoczy?

Mieszkańcy budynku znajdującego się przy ulicy Berezyńskiej 29 są ogromnie zbulwersowani. Z własnych środków wyremontowali starą, niezdatną do użytku altanę śmietnikową. Wkład jaki włożyli mieszkańcy na jej odbudowę wyniósł ponad 7 tyś. zł. Niestety, nie było dane im było długo z niej korzystać. Po pół roku użytkowania, ktoś podłożył ogień pod śmietnik znajdujący się tuż przy altanie. Na szczęście strażakom udało się szybko go ugasić, jednak straty były dość spore. Zgłoszono sprawę do Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami, który postanowił odremontować śmietnik, lecz oczywiście nie cały a jedynie jego połowę nienależącą do lokatorów tego budynku. Po tej decyzji mieszkańcy byli oburzeni, gdyż wniesiony znaczny wkład w remont został bezpowrotnie stracony. Zarząd Gospodarki Nieruchomościami rozkłada ręce uważając, że odbudowa altany, która jest w dobrym i niestwarzającym zagrożenia stanie na koszt miasta nie ma racji realizacji, gdyż korzysta z niej jedynie Wspólnota Mieszkaniowa.

Już pół roku trwa ta awantura o altanę śmietnikową, która z dnia na dzień coraz bardziej niszczeje. Obie strony twardo zapowiadają, że tak łatwo się nie poddadzą. Jak zakończy się ten spór? Czy uda się dojść do porozumienia? Te pytania, jak na razie zostają bez odpowiedzi.

Tagi: Altana, Kłótnia, Spór, Śmietnik, Ulica Berezyńska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Berezyńska 13

Berezyńska 13

niedziela, 24.08.2014 66

Mieszkańcy Saskiej Kępy narzekają na powstawanie nowych inwestycji w ich dzielnicy, które zagrażają starej architekturze, niszczą poczucie atmosfery dawnych czasów i sprawiają, że traci ona swój niepowtarzalny i specyficzny urok. [...]

Awaria wody na Berezyńskiej

Awaria wody na Berezyńskiej

wtorek, 22.01.2013 4

Awaria wody na ulicy Berezyńskiej i Łotewskiej potrwa co najmniej kilka godzin. [...]

Wyjątkowa sztuka w Café Baobab i Szperando

Wyjątkowa sztuka w Café Baobab i Szperando

czwartek, 8.12.2011 9
Święto Saskiej Kępy

Święto Saskiej Kępy

piątek, 13.05.2011

"Szalone lata 20-30" - Święto Saskiej Kępy.
VI edycja - 21 maja 2011 r. w godz. 14:00-22:00 [...]

Zobacz też