POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 17:20 (ulica Zwycięzców)
59 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 39 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 60% pm10 58 μg/m3
piątek , 3 lutego 2017 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

23 stycznia 2017 roku minął termin zgłaszania pomysłów, które wezmą udział w głosowaniu o sfinansowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Miasta Stołecznego Warszawy. Na Saskiej Kępie zgłoszono aż 35 projektów!

Jak co roku mieszkańcy wszystkich dzielnic Warszawy mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami odnośnie chęci wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Jak się okazało na rok 2018 napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń, czyli 2773 a na samej Saskiej Kępie było ich aż 35! Jak zwykle mieszkańcy wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością . Zgłoszono m.in. EKO parking na działkach( koszt 230 tyś.), rewitalizacja skwerów wzdłuż ulicy Lotaryńskiej (koszt 216 900) a także szlak przyrodniczy po Saskiej Kępie (koszt 12 300). Dla rodzin z małymi dziećmi przypadnie zapewne pomysł „Rodzinnie na Saskiej Kępie – zajęcia, warsztaty, spacery i gra miejska”. To nie tylko okazja do spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie w rodzinnym gronie, ale również i pokazanie najmłodszym, że zarówno przy czytaniu jak i liczeniu można się świetnie bawić. Koszt tego projektu wynosi 36 600 zł. Dla młodzieży także coś się znajdzie. „MAL – Praskie Centrum Aktywnej Młodzieży” (koszt 164 980) oraz „Gazeta Młodych –PRASKI ŚWIERSZCZ” (koszt 18 500) byłyby idealnym dla nich rozwiązaniem w chwilach wolnych od szkoły.

Wiele pomysłów dotyczyło zieleni na naszej Saskiej Kępie. Zgłoszono pomysł „Bezpieczna i zielona ulica Francuska” (koszt 85 tyś.) a także o rewitalizację zieleni przy ulicy Saskiej (koszt 223 630) oraz stworzenie łąki kwietnej przy ulicy Jakubowskiej (21 tyś.). Niezwykle ciekawym projektem dla osób w każdym wieku jest również „Bulodrom – zielony skwer rekreacyjny przy Domu Kultury PROM na Saskiej Kępie”. Projekt ten zakłada stworzenie nowoczesnego miejsca, w którym można zarówno odpocząć jak i zaznać trochę ruchu w strefie rekreacji. Koszt tej inwestycji wynosi 83 522 zł.

To tylko część pomysłów, jakie padła od saskokępskich mieszkańców. Więcej propozycji znajduje się tutaj.

Od 1 do 18 marca będą odbywały się spotkania dyskusyjne. Będzie to doskonała okazja do porozmawiania o danych propozycjach z innymi zainteresowanymi jak i samymi autorami pomysłów.

Tagi: Budżet Pratycypacyjny, Dzielnica, Pomysły,

Zobacz również
Masz pomysł na klimat? Zgłoś go!

Masz pomysł na klimat? Zgłoś go!

czwartek, 23.03.2017 5

W czwartek 30 marca o godzinie 18 w naszym PROMie Kultury odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Pragi Południe w sprawie konsultacji strategii adaptacji do zmian klimatu dla miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu ADAPTCITY. Serdecznie zapraszamy! [...]

Turystyczna trasa na orientację

Turystyczna trasa na orientację

poniedziałek, 22.08.2016 77

Jeśli mieszkacie na Saskiej Kępie od dawna lub dopiero co się tutaj przeprowadziliście, polecamy Wam wzięcie udziału w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Dzięki niej z pewnością dowiecie się czegoś nowego o swojej dzielnicy. Dla turystów zabawa jest ciekawym sposobem na poznawanie miasta z niecodziennej perspektywy. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy