POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 04:40 (ulica Zwycięzców)
47 aktualna temperatura -14 °C
ciśnienie 1031 hPa pm2.5 28 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 75% pm10 38 μg/m3
poniedziałek , 26 grudnia 2016 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Srebrny medal Gloria Artis dla Pana Tadeusza Burchackiego z Saskiej Kępy!

20 grudnia 2016 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały wręczone przez wicepremiera, ministra prof. Piotra Glińskiego medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wśród laureatów znalazł się mieszkaniec naszej Saskiej Kępy Pan Tadeusz Burchacki.

Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przyznawany jest osobom bądź instytucjom, które w znaczący sposób wyróżniły się w różnych dziedzinach twórczości artystycznej, działalności kulturalnej jak i również ochronie dóbr oraz dziedzictwa narodowego. Odznaczenie to posiada trzy stopnie. Za najwyższy, pierwszy stopień laureatowi przyznaje się Złoty Medal Gloria Artis. Za drugi stopień - Srebrny Medal a za trzeci Brązowy. Minister resortu kultury może nadać ten medal z własnego wniosku lub z inicjatywy innych instytucji.

Miło nam poinformować, że Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” otrzymał wieloletni mieszkaniec naszej pięknej Saskiej Kępy Pan mgr. inż. Tadeusz Burchacki. Pan Burchacki to znawca i miłośnik historii Warszawy. Wchodzi także w skład członków Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pana Tadeusza Burchackiego powstało w naszej stolicy około 85 tablic, w tym ponad 40 na samej Pradze. Upamiętniają one wydarzenia oraz ludzi, którzy byli związani z historią tego miasta. Inicjatywa i starania, tegorocznego laureata Srebrnego Medalu sprawiły, że wiele warszawskich pomników zostało odbudowanych bądź zrekonstruowanych. Zasługi Pana Tadeusza Burchackiego nie tylko dla samej Pragi, ale również i dla całej Warszawy są wręcz ogromne, dlatego też serdecznie gratulujemy przyznanej nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

Tagi: Gloria Artis, Kultura, Ministerstwo Kultury, Tadeusz Burchacki

Zobacz również
Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

środa, 25.10.2017 8

W dniach 14 – 16 października w naszym saskokępskim PROMie Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Greków Polskich. Na zgromadzonych czekało moc atrakcji między innymi koncerty, warsztaty tańców ludowych, a także potańcówki. [...]

Środy za 5 zł - Lato w Kinie Praha

Środy za 5 zł - Lato w Kinie Praha

poniedziałek, 2.07.2012 3

Kino Praha w czasie wakacji zaprasza na środy za 5 złotych, gdzie prezentowane będą filmy w dwóch cyklach: Najlepsze Komedie oraz Klasyka Kina Światowego. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki