POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 02:00 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 68% pm10 93 μg/m3
poniedziałek , 28 listopada 2016 r. , Paulina Zaproponuj newsa!

Świąteczna Zbiórka Paczek dla żołnierzy AK w IV LO im. Adama Mickiewicza

Uczniowie z naszego dzielnicowego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zorganizowali wspólnie ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy AK niezwykłą zbiórkę paczek Bożonarodzeniowych dla kombatantów Armii Krajowej oraz polskich patriotów. Akcja ta rozpoczęła się 23 listopada i potrwa do 14 grudnia.

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK powstało za czasów, kiedy w Polsce panował ustój komunistyczny. Swoją działalność rozpoczęło dokładnie 28 lat temu. Ówczesne władze uznawały to stowarzyszenie za nielegalne i prześladowało ich członków. Na początku organizacja ta zajmowała się zrzeszaniem żołnierzy Armii Krajowej, którzy zostali skazani przez Trybunał Wojenny ZSRR. Niestety z roku na rok liczba członków stowarzyszenia stale maleje. Wiele z nich żyje w skromnych warunkach, dlatego niezbędna jest im pomoc oraz wsparcie.

Świetna inicjatywa naszych saskokępskich uczniów pokazała, że nie zapominamy o bohaterach, którzy nie wahali się ryzykować życiem w obronie swojej ojczyzny. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej zbiórce, gdyż każda pomoc się liczy. Wszystkie dary można przynosić do siedziby liceum w godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku. Zbierane są m. in. kawa, kakao, cukier, ciastka, czekolady, makarony, herbaty oraz różnego rodzaju konserwy. Niezwykle istotne są również kartki świąteczne z życzeniami, na które z utęsknieniem Ci ludzie czekają. Dla osób starszych, szczególnie tych żyjących samotnie to niezwykle miły gest, dlatego nie może go zabraknąć. Wszystkie zebrane w zbiórce dary będą przekazane do kombatantów z Kresów Wschodnich oraz żołnierzy Armii Krajowej wywodzących się z tamtych stron a mieszkających w Polsce.

Tagi: Ak, Armia Krajowa, Iv Lo, Święta, Zbiórka,

Zobacz również
Odsłonięcie tablicy pamięci Cichociemnym w L.O. im. A. Mickiewicza

Odsłonięcie tablicy pamięci Cichociemnym w L.O. im. A. Mickiewicza

piątek, 31.03.2017 47

21 marca w liceum ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza została odsłonięta tablica poświęcona pamięci dziesięciu Cichociemnych, którzy byli jego wychowankami. Uroczystości tej towarzyszyła również część artystyczna. [...]

 Festyn Rodzinny z Mickiewiczem

Festyn Rodzinny z Mickiewiczem

piątek, 20.11.2015 9

W najbliższą sobotę (21 listopada) w godz. 10.00 – 14.00 Samorząd Szkolny liceum Adama Mickiewicza już po raz drugi organizuje Festyn Rodzinny z Mickiewiczem dla dzieci z dzielnicy Praga Południe. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy