11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 20 października 2016 r.

Boisko w „Chemiku” już otwarte

17 października Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnego zespołu boisk sportowych przy Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78.

Podczas części oficjalnej dyrektor Zespołu Szkół, pan Marek Kupiecki, powitał specjalnego gościa ceremonii, dwukrotną złotą medalistkę olimpijską i rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcin Kluś, Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Katarzyna B. Olszewska, radny dzielnicy Marek Borkowski, burmistrz Tomasz Kucharski, Dyrektor DBFO Robert Sagan i pracownicy Biura, Naczelnik Wydziału Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe Andrzej Wójcik, przedstawiciele Wydziału Oświaty w osobach Haliny Panufnik i Andrzeja Kołodziejczyka oraz przedstawiciele dzielnicowych mediów i grono pedagogiczne Zespołu Szkół.

Dyrektor Kupiecki przypomniał zebranym na sali uczniom i gościom 50-letnią historię bazy sportowej obecnego Zespołu Szkół. „Gdy pomyślę, jak 50 lat temu, a ja osobiście 31 lat temu, zaczynaliśmy z byle jakim asfaltowym boiskiem, narażającym uczniów na kontuzje, z przyjemnością patrzę na otwierane dzisiaj nowoczesne boiska naszych szkół”, powiedział. Następnie wręczył burmistrzowi Kucharskiemu i Anicie Włodarczyk pamiątkowe statuetki, przypominające o uroczystości. Medalistka olimpijska zachęciła młodzież do korzystania z tak wspaniałej bazy sportowej. „Ja sama takiej nie miałam. O takim boisku mogłam tylko marzyć”, wspomniała. „Wystarczy, by wuef stał się dla was przyjemnym przerywnikiem w lekcjach, a być może ktoś z was tez złapie bakcyla sportu, który jest fajnym pomysłem na życie i karierę”, dodała.

Następnie głos zabrał burmistrz Tomasz Kucharski, były sportowiec. Przypomniał, że za chwile otwarte zostanie jedno z najnowocześniejszych boisk przyszkolnych w całej dzielnicy. „Powstało ono w iście ekspresowym tempie”, przypomniał. „Projekt ukończono w kwietniu 2016 roku, przetarg na budowę rozstrzygnięto w czerwcu, a budowa trwała od 17 sierpnia do 7 października 2016 roku”. Wspomniał także, iż całkowity koszt budowy zespołu boisk zamknął się sumą blisko 900 tys. zł (dokładnie wyniósł 877 780,90 zł).

Po części oficjalnej ksiądz Zygmunt Wirkowski, proboszcz kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Saskiej Kępy, poświęcił nowe boiska, uczniowie Technikum Chemicznego „odpalili” oryginalne ognie sztuczne, a burmistrz i zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę. Na boisku rozpoczął się inauguracyjny mecz piłkarski.

Przy Saskiej 78 oddano do użytku poliuretanowe boisko do piłki ręcznej, mogące służyć jako dwa boiska do koszykówki, oddzielne poliuretanowe boisko do piłki siatkowej, tartanowe bieżnie – prostą o długości 60 m i okólną, oraz skocznia do skoku w dal. Cały obiekt jest oświetlony i monitorowany.

Tagi: Boisko, Ulica Saska, Zespole Szkół Nr 21

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Saska Kępa "po przejściach". Za nami ważne zmiany

Saska Kępa "po przejściach". Za nami ważne zmiany

wtorek, 19.01.2021

Ostatnie miesiące odmieniły wizualnie Saską Kępę. Dobiega końca modernizacja ulicy Saskiej i Międzynarodowej, gdzie poza pracami drogowymi trwa także nasadzanie nowej roślinności. [...]

Nowe inwestycje rowerowe na Saskiej Kępie

Nowe inwestycje rowerowe na Saskiej Kępie

wtorek, 8.12.2020

Rusza budowa nowych ścieżek rowerowych, które połączą Saską Kępę z Gocławiem. Prace toczą się wzdłuż ulicy Saskiej i Egipskiej. [...]

Nowa nawierzchnia ul. Saskiej

Nowa nawierzchnia ul. Saskiej

piątek, 23.10.2020 3

W weekend drogowcy ułożą ostatnią warstwę nawierzchni na remontowanej ul. Saskiej. Prace rozpoczną się w piątek, 23 października, o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałkowego poranka. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni liczyć się ze zmianami w ruchu i kursowaniu autobusów. [...]

Przedłużający się remont chodnika na wiadukcie ulicy Saskiej

Przedłużający się remont chodnika na wiadukcie ulicy Saskiej

sobota, 19.09.2020 12

23 czerwca rozpoczął się remont chodników na wiadukcie ulicy Saskiej biegnącym nad aleją Stanów Zjednoczonych. Prace miały potrwać do końca sierpnia. Jednak, jak donosi nasza czytelniczka remont jeszcze się nie skończył, a roboty utkwiły w martwym punkcie. [...]

Zobacz też