POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 21:10 (ulica Zwycięzców)
57 aktualna temperatura -12 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 37 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 65% pm10 51 μg/m3
czwartek , 8 września 2016 r. , Sylwia Zaproponuj newsa!

Narodowy Dzień Badmintona i The Color Run

W najbliższą sobotę, 10. września, na Stadionie Narodowym odbędą się dwie imprezy sportowe. Pierwszy Narodowy Dzień Badmintona objął patronatem Prezydent Duda. Tym, co wyróżnia The Color Run są klimaty tropikalne oraz specjalny pas startowy dla dzieci. Przez cały dzień wydarzeniom będzie towarzyszyć wiele atrakcji.

Na Stadionie będzie otwartych 50 kortów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu, zwiedzić strefę dla VIP-ów i śledzić poczynania gwiazd występujących w roli zawodników. To także okazja do kibicowania sportowcom biorącym udział w rozgrywkach Pucharu Polski Mężczyzn. Na dzieci czekają zawody z nagrodami. Impreza rozpocznie się o godzinie 10, wstęp na nią jest bezpłatny. Dokładne informacje znajdziecie na tej stronie.

Trasa 5-kilometrowego The Color Run obejmie wyłącznie okolice stadionu. Bieg rozpocznie się o godzinie 14, jednak miasteczko festiwalowe będzie otwarte już od godziny 12:30. W związku z tym należy liczyć się z następującymi ograniczeniami w ruchu samochodowym:

  • ulica Siwca, 8.00-23.00 – zamknięta
  • ulica Sokola, 8.00-23.00 - częściowe zamknięcie na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do skrzyżowana z drogą dojazdową do PGE Narodowego (brak parkingu na ulicy Sokola)
  • ulica Wybrzeże Szczecińskie, 12.30 - 19.00 - zwężenie jezdni wschodniej w kierunku Mostu Świętokrzyskiego do jednego pasa ruchu
  • ulica Zamoście, 12.30-19.00 - zawężenie jezdni wschodniej w kierunku ul. Sokola do jednego pasa ruchu

W trakcie spotkania będzie trwała również akcja charytatywnej Fundacji Konrada Gacy „Dlaczego?” na rzecz 12-letniego Maxa Świerkowskiego. Ponadto przygotowano kampanię edukacyjną o tematyce astmy ciężkiej „Dotleń się wiedzą”. Osoby zainteresowane udziałem w wyścigu mogą odebrać pakiety startowe tylko do 9. września. Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne tutaj.

Tagi: Badminton, Fundacja Konrada Gacy, Stadion Naorodowy

Zobacz również
Sportowo na PGE Narodowym

Sportowo na PGE Narodowym

sobota, 7.10.2017

W sobotę, 7 października na błoniach PGE Narodowego, odbędzie się piknik w ramach V edycji Narodowego Dnia Sportu. [...]

Mecz Polska-Czarnogóra

Mecz Polska-Czarnogóra

czwartek, 5.10.2017

W niedzielę na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz z Reprezentacją Czarnogóry. Jest to ostatni mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2018 [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo