11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 27 sierpnia 2016 r. Sylwia

Memoriał Kamili Skolimowskiej i Półmaraton Praski

W niedzielę 28 sierpnia na Saskiej Kępie zostaną zorganizowane trzy wydarzenia sportowe. Podczas 7. Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym odbędą się zawody lekkoatletyczne. Półmaratonowi Praskiemu wyjątkowo w tym roku będzie towarzyszyć także krótszy bieg – Piątka Praska. Przedstawiamy informacje o związanych z nimi utrudnieniami w ruchu.

Uczestnicy obu biegów wyruszą z al. Zielenieckiej w stronę ul. Grochowskiej, po czym na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona. Następnie biegacze Piątki Praskiej dotrą ul. Międzynarodową do mety zlokalizowanej w parku Skaryszewskim. Zakończenie tego biegu przewiduje się na godzinę 9:30.

Biegacze Półmaratonu Praskiego pobiegną dalej w kierunku Saskiej Kępy. Zamknięte będą m.in. ul. Francuska i Wał Miedzeszyński. Wyłączanie ulic z ruchu będzie następowało sukcesywnie. Wyjątek stanowi al. Zieleniecka, która będzie niedostępna dla aut już od godziny 18 w sobotę do godziny 13:30 w niedzielę. Impreza ma potrwać do godziny 15:50.

Memoriał Kamili Skolimowskiej rozpocznie się o godzinie 16:30. W trakcie międzynarodowego mityngu zawodnicy wezmą udział w siedmiu dyscyplinach: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz biegach na 100 m i na 110 m przez płotki. Zobaczymy wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy, w tym m.in. Anitę Włodarczyk, Tomasza Majewskiego i Piotra Małachowskiego.
Organizatorzy spodziewają się przybycia nawet 30 000 kibiców.

Więcej informacji o Półmaratonie Praskim znajdziecie tu, a o Memoriale – tutaj. Szczegółowy opis ograniczeń ruchu można przeczytać pod tym linkiem. Zmiany w komunikacji miejskiej prezentuje ZTM.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też