11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 24 sierpnia 2016 r. Katarzyna B. Olszewska

28 sierpnia Praga-Południe należy do biegaczy. Wspierajmy ich!

Jest jeszcze szansa, by w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. wziąć udział w największej imprezie biegowej po prawej stronie Wisły. Wystarczy zajrzeć na stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl Warszawa czeka, byśmy ją przebiegli! A w tym roku trasa jest wyjątkowo atrakcyjna.

Dlaczego warto

Uczestnicy 3. edycji BMW Półmaraton Praski. Biegacze wystartują o godzinie 8.30 z ulicy Zielenieckiej, następnie podążą Grochowską w stronę Ronda Wiatraczna, po czym skręcą w Al. Waszyngtona, by przebiec kolejno przez Rondo Waszyngtona i wbiec na Francuską, Zwycięzców Saską, Egipską i Bora-Komorowskiego na Gocław. Skręciwszy w Abrahama, pobiegną dalej Umińskiego tym samym osiągając półmetek trasy. Ulicą Fieldorfa dotrą do Wału Miedzeszyńskiego, na długa prostą, która będzie im towarzyszyła aż do ostatnich kilometrów biegu. Zbliżając się do mety pokonają jeszcze fragment ulicy Sokolej, Zamoyskiego i zakończa zmagania z dystansem w Parku Skaryszewskim.

Jest to wspaniała okazja do wspierania znajomych i nieznajomych startujących na 21,1 kilometrowej trasie półmaratonu. Udział w biegu na tak długim dystansie sprawia uczestnikom wiele radości, pozwala sprawdzić się, walczyć ze swoimi słabościami, jednak stanowi też ciężki wysiłek dla organizmu człowieka, więc tym bardziej wsparcie kibiców na trasie w trudnych chwilach okazuje się dla biegaczy bardzo pomocne. Najszybsi uczestnicy spodziewani są na mecie tuz po godzinie 9.30, a ostatni z nich ukończą bieg około godziny 12.00. Oznacza to, że ci wolniejsi zawodnicy na trasie będą przebywali znacznie ponad 3 godziny. Tym bardziej pokażmy im, wzorem innych europejskich miast, że w Warszawie fajnie się biega!

Razem z półmaratończykami wystartują uczestnicy biegu na bardzo szybkiej 5-kilometrowej trasie. Pierwsze 4 kilometry pobiegną wspólnie, następnie skręcą w ulicę Międzynarodową i zakończą bieg na mecie zlokalizowanej przy KS „Drukarz”.

Zmiany w organizacji ruchu

Apeluję do mieszkańców Pragi-Południe o wyrozumiałość. Z racji przejściowych trudności komunikacyjnych związanych z organizacją dużej imprezy sportowej, warto zwrócić uwagę na godziny trwania ograniczeń ruchu samochodowego przy planowaniu zajęć w czasie niedzielnego przedpołudnia. Pełna przejezdność dróg będzie sukcesywnie przywracana po przebiegnięciu przez daną część trasy ostatniego biegacza. Czyli na Saskiej Kępie około godziny 10.30, a na Gocławiu najpóźniej około godz. 12.00.

Notatka prasowa
przygotowana przez
Katarzynę B. Olszewską
Wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Praga-Południe

Tagi: Bieganie, Bmw, Maraton

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Tragedia przy ul. Międzynarodowej - mężczyzna zmarł podczas biegania

Tragedia przy ul. Międzynarodowej - mężczyzna zmarł podczas biegania

piątek, 15.01.2016

We wtorek 12 stycznia przy ul. Międzynarodowej 45 znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, gdyż nie miał on przy sobie żadnych dokumentów. Prawdopodobnie zmarł podczas biegania. [...]

Bieg Noworoczny 2014

Bieg Noworoczny 2014

czwartek, 2.01.2014

Już w sobotę odbędzie się Noworoczny bieg w Parku Skaryszewskim [...]

Warszawa ćwiczy w Parku Skaryszewskim

Warszawa ćwiczy w Parku Skaryszewskim

środa, 29.05.2013 91

Już w najbliższą sobotę rusza projekt „Warszawa ćwiczy”. Pierwsze bezpłatne zajęcia odbędą się na Pradze Południe. [...]

Orlen Warsaw Maraton

Orlen Warsaw Maraton

czwartek, 18.04.2013 20

W związku z organizacją Orlen Warsaw Maraton i biegu towarzyszącego na 10 km, które odbędą się w niedzielę, 21 kwietnia w godz. 9.30 – 15.30, możemy spodziewać się utrudnień w ruchu. [...]

Zobacz też