POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 17:30 (ulica Zwycięzców)
59 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 39 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 60% pm10 58 μg/m3
poniedziałek , 22 sierpnia 2016 r. , Sylwia Zaproponuj newsa!

Turystyczna trasa na orientację

Jeśli mieszkacie na Saskiej Kępie od dawna lub dopiero co się tutaj przeprowadziliście, polecamy Wam wzięcie udziału w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Dzięki niej z pewnością dowiecie się czegoś nowego o swojej dzielnicy. Dla turystów zabawa jest ciekawym sposobem na poznawanie miasta z niecodziennej perspektywy.

W TRInO może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Należy pobrać i wydrukować mapę ze strony internetowej. Każdego zaznaczonego punktu dotyczy zagadka. Wskazówek do jej rozwiązania szukamy wokół siebie: na fasadach budynków, pomnikach, w nazwach ulic. Gra terenowa jest dostępna dla rowerzystów, rodzin z dziećmi lub grup zorganizowanych, takich jak wycieczki szkolne. Sami wybieracie moment pokonywania trasy i nie ponosicie żadnych kosztów związanych z udziałem.

Impreza nie tylko zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również pozwala poznać obiekty szczególnie atrakcyjne pod kątem poznawczym lub edukacyjnym. Na Saskiej Kępie zapraszamy na 2 trasy: „Dzielnicę artystów” oraz „Saską Kępę Osieckiej”. Dowiecie się m.in. jak dawniej nazywano dzielnicę lub który blok należy do najstarszych. Przygotowano 256 tras na terenie całej Polski, a także zagranicą, np. w Hiszpanii i na Słowacji. Chętni mogą uzyskać potwierdzenie udziału w imprezie lub ubiegać się o odznakę TRInO.

Partnerami inicjatywy są Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK i Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE.

Tagi: Dzielnica, Orientacja, Pttk, Turystyka,

Zobacz również
Sezon wiślanej żeglugi już rozpoczęty!

Sezon wiślanej żeglugi już rozpoczęty!

czwartek, 25.05.2017

Po raz kolejny na Warszawiaków czeka moc wiślanych atrakcji. Obok dobrzej każdemu znanej ofercie Warszawskich Linii Turystycznych, można wybrać ciekawą propozycję Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z rejsów katamaranami, czy łodziami drewnianymi. Ciekawą alternatywą są również kajaki oraz deski SUP. [...]

Sezon wycieczek po Wiśle już otwarty!

Sezon wycieczek po Wiśle już otwarty!

środa, 24.05.2017 21

W ostatnią sobotę kwietnia ruszył nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych i potrwa on aż do 10 września. Po raz kolejny będzie można podziwiać panoramę naszej pięknej Warszawy z pokładu tramwaju wodnego. Prom zabierze nas za darmo na wybraną stronę Wisły a statkiem „Zefir” dopłyniemy do Serocka. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy