31 aktualna temperatura 17 °C
ciśnienie 1004 hPa pm2.5 19 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 69% pm10 25 μg/m3
czwartek, 4 sierpnia 2016 r. Sylwia

ŚDM na Saskiej Kępie – Dni w Diecezjach

W dniach 25-31 lipca w Krakowie odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży. Tydzień wcześniej na terenie całej Polski zorganizowano "Dni w Diecezjach". Był to czas na integrację pielgrzymów, zwiedzanie danego regionu i poznawanie jego kultury. Parafie Miłosierdzia Bożego oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie gościły mieszkańców m.in. Stanów Zjednoczonych oraz Trynidadu i Tobago.

Dla uczestników ŚDM w Warszawie przygotowano przewodnik internetowy, zachęcający do odkrywania 700-letniej historii stolicy. Można było w nim znaleźć praktyczne informacje np. o poruszaniu się po mieście, jak również polecane trasy spacerowe czy najciekawsze zabytki. Ponadto w centrum działała Miejska Strefa Kultura, oferującą pokazy filmowe i wystawy. Pielgrzymi mogli także bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Pomocą służyło im wielu wolontariuszy, czekających m.in. na lotnisku i dworcach kolejowych.

W poradniku zachęcano również do wizyt na Saskiej Kępie. Wśród głównych atrakcji wymieniano: Stadion Narodowy, Park Skaryszewski i wybrzeże Wisły. W ramach "Dni w Diecezjach" zorganizowano również specjalne wydarzenia. Uczestnicy ŚDM mogli m.in. wziąć udział w spacerze po dzielnicy w języku angielskim czy koncercie Kapeli ze Wsi Warszawa w Centrum Promocji Kultury. Parafie przygotowały dla nich własny bogaty program, a wierni oferowali zakwaterowanie w swoich domach.

Tradycja Światowych Dni Młodzieży zainicjowanych przez Jana Pawła II sięga 1985 roku. W bieżącym roku główne obchody miały miejsce w Krakowie i Brzegach, ale papież Franciszek odwiedził też Częstochowę i Oświęcim. W swoich przemówieniach poruszył m.in. problem migracji – zarówno Polaków opuszczających kraj, jak i uchodźców przybywających do Polski. Kluczowym tematem były również wyzwania współczesnego świata dla Kościoła. Kolejne ŚDM odbędą się w 2019 roku w Panamie.

Tagi: Kapłani, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Parafia Miłosierdzia Bożego, Światowe Dni Młodzieży

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
„Cztery pory życia”

„Cztery pory życia”

środa, 22.03.2017 20

W sobotę 25 marca – w Dzień Świętości Życia, w Parafii MB Nieustającej Pomocy, przy ul. Alfreda Nobla 16 odbędzie się koncert PRO-LIFE oratorium „Cztery pory życia”. [...]

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa

czwartek, 14.07.2016 32

Koncert organizowany jest w ramach Światowych Dni Młodzieży i odbędzie się na terenie ogrodu Centrum 22 lipca o godz. 19:00, wstęp wolny. [...]

Zobacz też