66 aktualna temperatura -3 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 46 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 91% pm10 74 μg/m3
poniedziałek, 25 lipca 2016 r. Informacja prasowa

„Artyści Saskiej Kępy”

W 2016 r. mija 100 lat od przyłączenia Saskiej Kępy do Warszawy Chcielibyśmy uczcić tę rocznicę stołeczności wydarzeniami godnymi wielkich artystycznych tradycji Saskiej Kępy organizując pierwszą wystawę "Artyści Saskiej Kępy".

Bardzo serdecznie zapraszamy twórców sztuk pięknych w różnych dziedzinach, związanych w najrozmaitszy sposób z Saską Kępą, do udziału w wystawie. Zaproszenie kierujemy również do rodzin i przyjaciół artystów, których już nie ma wśród nas.

Na tej wyjątkowej, pierwszej interdyscyplinarnej wystawie środowiska artystycznego Saskiej Kępy nie powinno zabraknąć prac artystów, którzy przez dziesięciolecia tu mieszkali i tworzyli. Ideą wystawy jest pokazanie jak wielu wspaniałych artystów mamy na Saskiej Kępie oraz w jaki sposób są oni związani z tą niepowtarzalną częścią Warszawy.

Prosimy autorów o krótkie opisanie swoich związków z Saską Kępą. Wypowiedzi zostaną zaprezentowane publiczności wzbogacając artystyczne przesłanie wystawy o specyficzny i osobisty ton.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog przedstawiający sylwetki artystów, reprodukcje wystawianych prac oraz materiały obrazujące związki artystów z Saską Kępą. Artystów oraz osoby reprezentujące Artystów nieżyjących prosimy o potwierdzenie udziału w wystawie poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia oraz akceptację warunków uczestnictwa.

Organizatorem wystawy jest PROM Kultury Saska Kępa oraz Urząd Dzielnicy Praga Południe.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Magdalena Czerwosz
kurator wystawy

Tagi: 100 Lat, Prom Kultury Saska Kępa, Rocznica

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Twórczość artystów Saskiej Kępy w PROMie

Twórczość artystów Saskiej Kępy w PROMie

środa, 16.05.2018 3

Już za tydzień, 23 maja, odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej prace artystów z Saskiej Kępy. [...]

5-lecie 296 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wir”

5-lecie 296 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wir”

poniedziałek, 20.11.2017 6

W tym roku mija 5 lat od momentu, kiedy założono 296 Warszawską Wodną Drużynę Harcerską „Wir”. Z tej okazji 1 grudnia odbędzie się bal. [...]

50. rocznica śmierci Władysława Terleckiego

50. rocznica śmierci Władysława Terleckiego

poniedziałek, 23.10.2017 5

We wtorek, 24 października, odbędą się uroczyste obchody 50. rocznicy śmierci Władysława Terleckiego. Na wydarzenie zaprasza Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. [...]

361 rocznica bitwy z okresu potopu szwedzkiego

361 rocznica bitwy z okresu potopu szwedzkiego

poniedziałek, 21.08.2017

28 lipca 2017 roku odbyła się skromna uroczystość upamiętnienia Bitwy pod Warszawą, która odbyła się w czasach słynnego potopu szwedzkiego. W 361 rocznicę tego wydarzenia złożono wieniec i zapalono znicze pod pomnikiem pamięci poległych przy Wale Miedzeszyńskim na wysokości naszej Saskiej Kępy. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję