POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 08:10 (ulica Zwycięzców)
71 aktualna temperatura -6 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 51 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 83% pm10 82 μg/m3
poniedziałek , 25 lipca 2016 r. , Informacja prasowa Zaproponuj newsa!

„Artyści Saskiej Kępy”

W 2016 r. mija 100 lat od przyłączenia Saskiej Kępy do Warszawy Chcielibyśmy uczcić tę rocznicę stołeczności wydarzeniami godnymi wielkich artystycznych tradycji Saskiej Kępy organizując pierwszą wystawę "Artyści Saskiej Kępy".

Bardzo serdecznie zapraszamy twórców sztuk pięknych w różnych dziedzinach, związanych w najrozmaitszy sposób z Saską Kępą, do udziału w wystawie. Zaproszenie kierujemy również do rodzin i przyjaciół artystów, których już nie ma wśród nas.

Na tej wyjątkowej, pierwszej interdyscyplinarnej wystawie środowiska artystycznego Saskiej Kępy nie powinno zabraknąć prac artystów, którzy przez dziesięciolecia tu mieszkali i tworzyli. Ideą wystawy jest pokazanie jak wielu wspaniałych artystów mamy na Saskiej Kępie oraz w jaki sposób są oni związani z tą niepowtarzalną częścią Warszawy.

Prosimy autorów o krótkie opisanie swoich związków z Saską Kępą. Wypowiedzi zostaną zaprezentowane publiczności wzbogacając artystyczne przesłanie wystawy o specyficzny i osobisty ton.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog przedstawiający sylwetki artystów, reprodukcje wystawianych prac oraz materiały obrazujące związki artystów z Saską Kępą. Artystów oraz osoby reprezentujące Artystów nieżyjących prosimy o potwierdzenie udziału w wystawie poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia oraz akceptację warunków uczestnictwa.

Organizatorem wystawy jest PROM Kultury Saska Kępa oraz Urząd Dzielnicy Praga Południe.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Magdalena Czerwosz
kurator wystawy

Tagi: 100 Lat, Prom Kultury Saska Kępa, Rocznica,

Zobacz również
5-lecie 296 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wir”

5-lecie 296 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wir”

poniedziałek, 20.11.2017 6

W tym roku mija 5 lat od momentu, kiedy założono 296 Warszawską Wodną Drużynę Harcerską „Wir”. Z tej okazji 1 grudnia odbędzie się bal. [...]

50. rocznica śmierci Władysława Terleckiego

50. rocznica śmierci Władysława Terleckiego

poniedziałek, 23.10.2017 5

We wtorek, 24 października, odbędą się uroczyste obchody 50. rocznicy śmierci Władysława Terleckiego. Na wydarzenie zaprasza Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy