11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 20 lipca 2016 r. Agnieszka

Pasjonaci z Dehnel Sport - czy znasz najbardziej zgraną drużynę na Saskiej Kępie?

Mówią, że są „skazania na sport”. Swoją rodzinną pasją zarażają nie tylko mieszkańców Saskiej Kępy, ale wszystkich aktywnych Warszawiaków. Co sprawiło, że rodzinny sklep Dehnel Sport na ul. Ateńskiej 19 stał się miejscem nie tylko klimatycznym, ale już kultowym?

Mój mąż odziedziczył po teściu pasje i talent trenerski, dlatego też na obozach wszyscy chcą być w grupie "Domela". A jak on jeździ ...Ponadto 12 lat trenował szablę. Instruktor żeglarstwa, pasjonat wędkarstwa, absolwent warszawskiej AWF. Aktualnie mistrz serwisu narciarskiego, do którego przywożą swoje narty zawodnicy i pasjonaci białego szaleństwa z całej Warszawy i okolic – opowiada o właścicielu sklepu Dehnel Sport, Marcinie Dehnelu, jego żona Ewa. Z równą czułością i zachwytem opisuje także swojego teścia, Macieja, który wraz ze swoją żoną Grażyną założył rodzinną firmę:

Ma 82 lata - jest międzynarodowym instruktorem narciarstwa. Gdy tylko ma ochotę, wsiada w samochód i jedzie sam na Mazury, gdzie woduje sam łódkę, płynie na ryby, wraca, wciąga łódkę na przyczepkę i wraca do domu. Mistrz -Polecam wywiad z nim, bo tak jak on opowiada historie z czasów wojny, AWF itp. to nikt nie potrafi – opowiada Ewa Dehnel o swoim teściu – byłym trenerze siatkarzy MDK Warszawa, którego treningi niegdyś podglądali trenerzy z całej Polski i Europy.

Wszystko zaczęło się więc od prawdziwej miłości: nie tylko do sportu, ale również tej rodzinnej, która później okazała się podstawową wartością założonej przez Macieja i Grażynę Dehnel firmy. Okazało się, że pasja i chęć dzielenia się nią wokół jest tak duża, że pomysł sklepu sportowego z każdym rokiem rozwijał się, by dziś zachwycać na Saskiej Kępie. Obecnie przejęło go już kolejne pokolenie. To Marcin i Ewa Dehnelowie co sezon przygotowują dla swoich klientów kolejne sportowe niespodzianki. Na Ateńskiej 19 można nie tylko kupić akcesoria i stroje sportowe, nowe i używane rowery oraz narty. Prawdziwą dumą właścicieli są odrestaurowane z ogromną dbałością o szczegóły rowery Saski by Dehnel. Dzięki nim stare jednoślady otrzymują „drugie życie”

Czym zaskoczą tej wiosny? Oprócz prawdziwych rowerowych perełek w Dehnel Sport znajdziemy nowe strefy: Sport&Glam oraz Fitzonę. W ramach serwisu rowerowego uruchomiona została myjnia. Powstał także przytulny ogródek z tarasem. Poszukiwacze sportowych nowości będą mogli zaopatrzyć się w nowe akcesoria, m.in.: opaski Ivybands, chustki Buff i oryginalne dzwonki Bikebella. Można także umówić się na bezpłatne badania stóp oraz zapytać o wkładki do butów znanej fińskiej firmy FootBalance.

Od 4 do 10 czerwca właściciele sklepu organizują także kolejne wydarzenie pod hasłem Zoom na sport. Poprzednio w dniach 30-31 maja oraz 2 czerwca każdy rowerzysta otrzymał prezent. Tym razem na pikniku na ul. Zwycięzców 4 czerwca rozdawane będą wlepki, upoważniające do rabatu na serwis rowerowy.

Dehnel Sport jest nie tylko miejscem, w którym profesjonalna obsługa doradzi i odpowie na pytania wszystkich miłośników sportu. To nie tylko sklep z prawdziwą duszą, rodzinną atmosferą i klimatem. Dehnel Sport to przede wszystkim ludzie. Najpierw Grażyna i Maciej Dehnelowie, a później ich syn Marcin z żoną Ewą zarażają wszystkich miłością do sportu. Pokazują także jak silna może być rodzina, którą łączy wzajemny szacunek, prawdziwe zaangażowanie i energia. Ewa Dehnel mówi: „Dehnel Sport to wiele różnych historii, ale wydaje mi się, że clou jest sport”. Tą różnorodność historii tworzy ich rodzina – najlepsza drużyna na Saskiej Kępie.

Tagi: Blog, Dehnel Sport, Sklep

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nowy sklep rehabilitacyjny na Saskiej Kępie

Nowy sklep rehabilitacyjny na Saskiej Kępie

środa, 27.03.2019 105

Choć sklep powstał niedawno, firma NEURON jest związana z Pragą od ponad 30 lat. To właśnie tu powstał jeden z pierwszych prywatnych sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym w Polsce! [...]

Uwaga, sprzedawcy: na Saskiej Kępie działa oszust

Uwaga, sprzedawcy: na Saskiej Kępie działa oszust

środa, 23.09.2015 20

Mieszkanka Saskiej Kępy ostrzega sprzedawców przed działalnością oszusta. Pojawia się średnio co 2 miesiące i, wzbudzając ufność sprzedawcy, oszukuje go – mówi w liście do naszej redakcji. [...]

Zobacz też