29 aktualna temperatura 24 °C
ciśnienie 1005 hPa pm2.5 17 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 74% pm10 22 μg/m3
czwartek, 9 czerwca 2016 r. Michał

Szczyt NATO na Stadionie Narodowym

Za miesiąc, 8 i 9 lipca, w Warszawie odbędzie się szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Już wiemy, że do tej pory Główne wydarzenia odbędą się na Stadionie Narodowym a to na pewno przysporzy wielu utrudnień nie tylko nam ale i całej praskiej stronie Wisły.

- Organizacja szczytu NATO to bardzo duże przedsięwzięcie i duże wyzwanie dla służb mundurowych ale również służb miejskich. – mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Nikt nie ukrywa, że dla Warszawy to będzie całkowity paraliż. Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO, zmienione będą trasy transportu publicznego, a stacje rowero Veturilo w wielu miejsach czasowo zlikwidowane. wiele ulic zostanie zamkniętych, Na części z nich wprowadzony zostanie zakaz parkowania, to znaczy, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju.

Warto wiedzieć, że do Warszawy zjedzie ponad 50 najważniejszych światowych przywódców, m.in.: prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Najważniejsze zmiany w naszej okolicy

W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Najważniejsze wyłączenia ruchu: od 7 lipca godz. 9.00 do 9 lipca godz. 18.00:

ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego,
ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego,
al. Zieleniecka,
rondo J. Waszyngtona,
al. J. Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona,

Od 8 lipca godz. 8.00 do 9 lipca godz. 20.00:

Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego,
most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego,

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego.

Transport publiczny w czasie szczytu NATO

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:

1. w relacji wschód – zachód:

al. J. WaszyngtonaSaskaZwycięzcówWał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,

2. w relacji południe – północ:

Wał MiedzeszyńskiZwycięzcówSaskaal. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

W dniach 7-9 lipca, nie będzie funkcjonować stacja kolejowa Warszawa Stadion oraz stacja metra Stadion Narodowy. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Pełna informacja o utrudnieniach w całej Warszawie dostępna jest na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato Urząd Miasta nie wyklucza innych zmian wprowadzanych dynamicznie w trakcie szczytu NATO.

Tagi: Nato, Stadion Naorodowy, Utrudnienia W Ruchu

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Tęsknicie za sportami zimowymi? W listopadzie wraca Zimowy Narodowy!

Tęsknicie za sportami zimowymi? W listopadzie wraca Zimowy Narodowy!

piątek, 2.11.2018 16

Zimowy Narodowy to wyjątkowe miejsce, które w środku miasta zrzesza entuzjastów sportów zimowych. To już szósty raz, gdy ogromna hala zamieni się w niepowtarzalne zimowe miasteczko. [...]

Weekendowe utrudnienia w komunikacji

Weekendowe utrudnienia w komunikacji

piątek, 10.08.2018 7

W najbliższy weekend odbędą się dwa koncerty Eda Sheerana na PGE Narodowym. Zarówno w sobotę jak i niedzielę wjazd na Saską Kępę będzie ograniczony. [...]

Koncert The Rolling Stones - utrudnienia

Koncert The Rolling Stones - utrudnienia

piątek, 6.07.2018 6

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, odbędzie się koncert The Rollingstone na PGE Narodowym. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu. [...]

Weekendowe utrudnienia

Weekendowe utrudnienia

czwartek, 28.06.2018 11

W najbliższy weekend, 30 czerwca-1lipca, mieszkańców Saskiej Kępy i Powiśla czekają zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. W sobotę na PGE Narodowym odbędzie się koncert, a w niedzielę filmowcy będą realizować zdjęcia na moście Józefa Poniatowskiego. [...]

Zobacz też