6 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1009 hPa pm2.5 3 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 93% pm10 4 μg/m3
czwartek, 9 czerwca 2016 r. Michał

Szczyt NATO na Stadionie Narodowym

Za miesiąc, 8 i 9 lipca, w Warszawie odbędzie się szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Już wiemy, że do tej pory Główne wydarzenia odbędą się na Stadionie Narodowym a to na pewno przysporzy wielu utrudnień nie tylko nam ale i całej praskiej stronie Wisły.

- Organizacja szczytu NATO to bardzo duże przedsięwzięcie i duże wyzwanie dla służb mundurowych ale również służb miejskich. – mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Nikt nie ukrywa, że dla Warszawy to będzie całkowity paraliż. Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO, zmienione będą trasy transportu publicznego, a stacje rowero Veturilo w wielu miejsach czasowo zlikwidowane. wiele ulic zostanie zamkniętych, Na części z nich wprowadzony zostanie zakaz parkowania, to znaczy, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju.

Warto wiedzieć, że do Warszawy zjedzie ponad 50 najważniejszych światowych przywódców, m.in.: prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Najważniejsze zmiany w naszej okolicy

W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Najważniejsze wyłączenia ruchu: od 7 lipca godz. 9.00 do 9 lipca godz. 18.00:

ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego,
ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego,
al. Zieleniecka,
rondo J. Waszyngtona,
al. J. Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona,

Od 8 lipca godz. 8.00 do 9 lipca godz. 20.00:

Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego,
most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego,

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego.

Transport publiczny w czasie szczytu NATO

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:

1. w relacji wschód – zachód:

al. J. WaszyngtonaSaskaZwycięzcówWał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,

2. w relacji południe – północ:

Wał MiedzeszyńskiZwycięzcówSaskaal. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

W dniach 7-9 lipca, nie będzie funkcjonować stacja kolejowa Warszawa Stadion oraz stacja metra Stadion Narodowy. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Pełna informacja o utrudnieniach w całej Warszawie dostępna jest na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato Urząd Miasta nie wyklucza innych zmian wprowadzanych dynamicznie w trakcie szczytu NATO.

Tagi: Nato, Stadion Naorodowy, Utrudnienia W Ruchu

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Koncert Metalliki na PGE Narodowym - utrudnienia w ruchu

Koncert Metalliki na PGE Narodowym - utrudnienia w ruchu

wtorek, 20.08.2019 38

W środę, 21 sierpnia, zespół Metallica zagra w Warszawie koncert w ramach trasy WorldWired Tour. To już dwunasta wizyta muzyków w Polsce i druga na Stadionie Narodowym. [...]

Koncert Pink na PGE Narodowym

Koncert Pink na PGE Narodowym

środa, 17.07.2019 23

W sobotę, 20 lipca, na PGE Narodowym wystąpi Pink. W związku z koncertem, w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK... [...]

Bon Jovi na PGE Narodowym

Bon Jovi na PGE Narodowym

środa, 10.07.2019 90

W piątek, 12 lipca, o godz. 16.30 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Bon Jovi. W związku z wydarzeniem w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK [...]

Koncert Phila Collinsa na PGE Narodowym - utrudnienia

Koncert Phila Collinsa na PGE Narodowym - utrudnienia

wtorek, 25.06.2019 64

W środę, 26 czerwca wieczorem na PGE Narodowym odbędzie się koncert Phila Collinsa. Z tego powodu ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. [...]

Zobacz też