31 aktualna temperatura 26 °C
ciśnienie 1016 hPa pm2.5 18 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 73% pm10 24 μg/m3
czwartek, 9 czerwca 2016 r. Michał

Szczyt NATO na Stadionie Narodowym

Za miesiąc, 8 i 9 lipca, w Warszawie odbędzie się szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Już wiemy, że do tej pory Główne wydarzenia odbędą się na Stadionie Narodowym a to na pewno przysporzy wielu utrudnień nie tylko nam ale i całej praskiej stronie Wisły.

- Organizacja szczytu NATO to bardzo duże przedsięwzięcie i duże wyzwanie dla służb mundurowych ale również służb miejskich. – mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Nikt nie ukrywa, że dla Warszawy to będzie całkowity paraliż. Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO, zmienione będą trasy transportu publicznego, a stacje rowero Veturilo w wielu miejsach czasowo zlikwidowane. wiele ulic zostanie zamkniętych, Na części z nich wprowadzony zostanie zakaz parkowania, to znaczy, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju.

Warto wiedzieć, że do Warszawy zjedzie ponad 50 najważniejszych światowych przywódców, m.in.: prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Najważniejsze zmiany w naszej okolicy

W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Najważniejsze wyłączenia ruchu: od 7 lipca godz. 9.00 do 9 lipca godz. 18.00:

ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego,
ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego,
al. Zieleniecka,
rondo J. Waszyngtona,
al. J. Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona,

Od 8 lipca godz. 8.00 do 9 lipca godz. 20.00:

Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego,
most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego,

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego.

Transport publiczny w czasie szczytu NATO

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:

1. w relacji wschód – zachód:

al. J. WaszyngtonaSaskaZwycięzcówWał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,

2. w relacji południe – północ:

Wał MiedzeszyńskiZwycięzcówSaskaal. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

W dniach 7-9 lipca, nie będzie funkcjonować stacja kolejowa Warszawa Stadion oraz stacja metra Stadion Narodowy. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Pełna informacja o utrudnieniach w całej Warszawie dostępna jest na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato Urząd Miasta nie wyklucza innych zmian wprowadzanych dynamicznie w trakcie szczytu NATO.

Tagi: Nato, Stadion Naorodowy, Utrudnienia W Ruchu

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Koncert Pink na PGE Narodowym

Koncert Pink na PGE Narodowym

środa, 17.07.2019

W sobotę, 20 lipca, na PGE Narodowym wystąpi Pink. W związku z koncertem, w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK... [...]

Bon Jovi na PGE Narodowym

Bon Jovi na PGE Narodowym

środa, 10.07.2019

W piątek, 12 lipca, o godz. 16.30 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Bon Jovi. W związku z wydarzeniem w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK [...]

Koncert Phila Collinsa na PGE Narodowym - utrudnienia

Koncert Phila Collinsa na PGE Narodowym - utrudnienia

wtorek, 25.06.2019 64

W środę, 26 czerwca wieczorem na PGE Narodowym odbędzie się koncert Phila Collinsa. Z tego powodu ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. [...]

Duże utrudnienia dla kierowców? Most Poniatowskiego przejdzie remont

Duże utrudnienia dla kierowców? Most Poniatowskiego przejdzie remont

sobota, 1.06.2019 136

Zabytkowy most Poniatowskiego doczekał się planów remontowych. Na razie rozważane są różne warianty tego, jak po inwestycji będzie wyglądała ta znana arteria komunikacyjna miasta. Remont może pochłonąć nawet 400 milionów złotych. Choć konkretnych dat ani planów jeszcze nie ma, kierowcy powinni nastawić się na spore utrudnienia. [...]

Zobacz też