POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 04:40 (ulica Zwycięzców)
47 aktualna temperatura -14 °C
ciśnienie 1031 hPa pm2.5 28 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 75% pm10 38 μg/m3
środa , 17 lutego 2016 r. , Liza Zaproponuj newsa!

Dom Niewidomego Dziecka – sprawa wygrana

Tocząca się od dłuższego czasu sprawa dotycząca zasiedzenia Domu Niewidomego Dziecka przy ul. Obrońców 24 w końcu została rozstrzygnięta. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach wygrało i uzyskało tytuł właściciela nieruchomości.

Ogłoszono wyrok w sprawie zasiedzenia Domu Niewidomego Dziecka – właścicielem zostaje Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Po drugiej stronie występowało miasto stołeczne Warszawa. Sprawa zaczęła się po śmierci właściciela nieruchomości przy ul. Obrońców 24. Nie zdążył on sporządzić testamentu, ale deklarował chęć przekazania domu na rzecz niewidomych dzieci. Wówczas wojewoda mazowiecki zauważył, że dom funkcjonuje bez wymaganych zezwoleń, zwrócił także uwagę na stan techniczny budynku.

Na ogłoszeniu wyroku byli obecni mieszkańcy Saskiej Kępy, którzy od początku śledzili sprawę. Wyrok przyjęli brawami. Mieszkańcy mocno angażowali się w sprawę, tworząc akcje społeczne przeciwko likwidacji placówki.

Towarzystwo w trakcie spotkań i dyskusji kilka razy podkreślało, że zalegalizowanie domu jest zbyt kosztowne, gdyż wymagałoby dostosowania domu do narzuconych prawem wymagań. Znaleziono kompromis: zalegalizowanie rodzinnego domu dziecka. W tym przypadku placówka musi spełnić znacznie mniej wymagań, niż w przypadku specjalistycznego domu dziecka. Sprawa ta jest w toku. Wniosek o zasiedzenie willi był rozpatrywany niezależnie.

Tagi: Dom Niewidomego Dziecka, Ulica Obrońców

Zobacz również
Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

wtorek, 17.10.2017 9

Spotkanie rozpoczynamy w dniu 21.10.2017 r. o godz. 10.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Zaczytana ławka na Francuskiej

Zaczytana ławka na Francuskiej

poniedziałek, 6.06.2016 238

Nie bądź smutna, nie bądź, ta mgiełka, to tylko pamięć. Patrz jakie czyste niebo, a w morzu – łabędź! – poezja Agnieszki Osieckiej znów zagościła na ulicy Francuskiej. Nieopodal pomnika związanej z Saską Kępą poetki stanęła kolorowa ławka w kształcie książki. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy

Podbniebne nagrywki