11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. Liza

Windy przy moście Poniatowskiego w 2017 roku?

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z firmą firma YLE Inżynierowie na sporządzenie koncepcji lokalizacji wind przy moście Poniatowskiego. W zeszłym roku budowa wind została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Rada warszawy przeznacza na ten cel 3 mln zł.

Most Poniatowskiego w całości znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, co powoduje trudności w przeprowadzeniu jakichkolwiek zmian. W związku z tym cały proces inwestycji wydłuża się w czasie.

Projekt budowy dźwigów przy moście Poniatowskiego został zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego. „Wybudowanie wind w ramach budżetu partycypacyjnego jest niemożliwe” – tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. „Wybudowanie wind przy wiadukcie i moście Poniatowskiego jest przedsięwzięciem inwestycyjnym. Nie ma możliwości rozpoczęcia i zakończenia prac w ciągu jednego roku”.

Koncepcja stworzona przez firmę YLE Inżynierowie pozwoli oszacować, w których miejscach zainstalowane będą windy i ile ich będzie. Budowa dźwigów zaplanowana jest na lata 2016 i 2017. Na razie nie wiadomo, czy przystanki na moście Poniatowskiego będą wyłączone z ruchu. „Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o czasowej organizacji ruchu na czas prac. O zmianach podczas budowy wind będziemy informować na bieżąco” – dodaje Karolina Gałecka.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też