11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 20 grudnia 2015 r. Liza

Zimowy Uniwersytet Varsavianistyczny 2016

10 stycznia 2016 roku rusza trzecia edycja Zimowego Uniwersytetu Varsavianistycznego. Jest to cykl dziewięciu spotkań poświęconych historii Warszawy w różnych odsłonach. Spotkania odbędą się w Hotelu Rialto przy ul. Wilczej 73.

Hotel Rialto we współpracy z portalem Ulice Twojego Miasta po raz kolejny organizuje Zimowy Uniwersytet Varsavianistyczny. Podczas dziewięciu spotkań prowadzący – kompetentni przewodnicy i varsavianiści – poruszą takie tematy, jak warszawska architektura, rozwój sportu, historia mody i inne.

"Tegoroczny cykl inaugurujemy spotkaniem o prezydencie Stefanie Starzyńskim, jego życiu i wizji wielkiej Warszawy" – mówią organizatorzy. "Stefan Starzyński – człowiek idei" - brzmi temat pierwszego spotkania. Prezydentowi Warszawy w latach 1934-39 Stefanowi Starzyńskiemu poświęcono dwa pomniki. Pomnik przy pl. Bankowym przedstawiający prezydenta schylonego nad mapą Warszawy jest wszystkim dobrze znany. Drugi obecnie znajduje się przed Szkołą Podstawową nr 143 na Saskiej Kępie, pierwotnie był ustawiony w Ogrodzie Saskim.

Kolejne tematy dotyczyć będą sportu w międzywojennej Warszawie, trendów urbanistycznych, anegdoty warszawskiej, stołecznej mody. Nie zabraknie również rozmów o kontrastach w PRL-u i Warszawie czasów wojny i okupacji. Podsumuje cykl spotkanie pod tytułem "Warszawa wielowyznaniowa".

Spotkania będą odbywać się w niedziele, cykl potrwa do marca 2016 roku. Pełny program Zimowego Uniwersytetu Varsavianistycznego jest dostępny tutaj.

Tagi: Stefan Starzyński, Zimowy Uniwersystet

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
SP 143 zaprasza do udziału w organizowanym pikniku "Szkoła aktywna w Społeczności"

SP 143 zaprasza do udziału w organizowanym pikniku "Szkoła aktywna w Społeczności"

środa, 31.05.2017 8

9 czerwca po raz kolejny odbędzie się piknik organizowany przez SP 143 im. Stefana Starzyńskiego. [...]

Zobacz też