11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 19 grudnia 2015 r. Liza

Zima w mieście 2016 - spędź aktywnie czas wolny!

Kolejna edycja programu "Zima w mieście" na terenie dzielnicy Praga Południe potrwa od 1 do 12 lutego. 18 różnych placówek przygotują liczne atrakcje dla młodzieży.

Program "Zima w mieście" składa się z zajęć sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, muzycznych. Przewidziano m.in. wyjścia do kina, muzeum, ZOO, Centrum Nauki Kopernik, gry i zabawy, dyskoteki. Odwiedzić będzie można również pływalnie Ośrodka Sportu i Rekreacji ("Wodnik" i "Szuwarek"), a także Hale Sportowe "Saska" i "Siennicka". W Zespole Szkół nr 37 przy Al. Stanów Zjednoczonych 24 dla dzieci i młodzieży przygotowano lodowisko. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 będzie ono dostępne również dla grup zorganizowanych.

Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z posiłków w placówkach edukacyjnych (żywienie prowadzone jest w 7 szkołach podstawowych). Korzystanie z posiłków jest odpłatne. Opłaty za posiłki są przyjmowane do 4 stycznia 2016 roku w sekretariatach szkół realizujących program. Opłata za posiłki wynosi 7 zł dziennie i obejmuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Z opłat za posiłki zwolnione mogą być tylko dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego po przedstawieniu zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Żeby wziąć udział w programie, należy złożyć kartę uczestnika w jednej z placówek biorących udział w organizacji Zimy w mieście. Kartę można pobrać tutaj. Wykaz wszystkich szkół i placówek, które będą realizowały program, znajduje się na stronie urzędu dzielnicy.

Link do wykazu szkół

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też