POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 09:50 (ulica Zwycięzców)
13 aktualna temperatura 17 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 8 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 57% pm10 11 μg/m3
sobota, 19 grudnia 2015 r. Liza

Zima w mieście 2016 - spędź aktywnie czas wolny!

Kolejna edycja programu "Zima w mieście" na terenie dzielnicy Praga Południe potrwa od 1 do 12 lutego. 18 różnych placówek przygotują liczne atrakcje dla młodzieży.

Program "Zima w mieście" składa się z zajęć sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, muzycznych. Przewidziano m.in. wyjścia do kina, muzeum, ZOO, Centrum Nauki Kopernik, gry i zabawy, dyskoteki. Odwiedzić będzie można również pływalnie Ośrodka Sportu i Rekreacji ("Wodnik" i "Szuwarek"), a także Hale Sportowe "Saska" i "Siennicka". W Zespole Szkół nr 37 przy Al. Stanów Zjednoczonych 24 dla dzieci i młodzieży przygotowano lodowisko. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 będzie ono dostępne również dla grup zorganizowanych.

Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z posiłków w placówkach edukacyjnych (żywienie prowadzone jest w 7 szkołach podstawowych). Korzystanie z posiłków jest odpłatne. Opłaty za posiłki są przyjmowane do 4 stycznia 2016 roku w sekretariatach szkół realizujących program. Opłata za posiłki wynosi 7 zł dziennie i obejmuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Z opłat za posiłki zwolnione mogą być tylko dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego po przedstawieniu zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Żeby wziąć udział w programie, należy złożyć kartę uczestnika w jednej z placówek biorących udział w organizacji Zimy w mieście. Kartę można pobrać tutaj. Wykaz wszystkich szkół i placówek, które będą realizowały program, znajduje się na stronie urzędu dzielnicy.

Link do wykazu szkół

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo