POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
20 aktualna temperatura 4°C
ciśnienie 1011 hPa pm2.5 12 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 54% pm10 16 μg/m3

Zły dotyk władzy l debata w Teatrze Powszechnym

22 lutego 2017 r. , godz. 20:20

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
, (ul. Jana Zamoyskiego 20)

ZŁY DOTYK WŁADZY
debata w Teatrze Powszechnym

➤ 22 lutego, środa, godz. 20.20
(po spektaklu „Klątwa” w reż. Olivera Frljicia)
➤ spotkanie otwarte wyłącznie dla widzów spektaklu „Klątwa” w dniu 22 lutego

Pedofilia w polskim Kościele katolickim to wciąż drażliwy i niezałatwiony problem – niektórzy sprawcy nie tylko nie ponoszą kary, ale są chronieni przez działania systemowe. Dyskusja skupi się na tematach władzy Kościoła, sposobach radzenia sobie z pedofilią i ksenofobią oraz reakcji sztuki krytycznej na te zjawiska.

Udział w debacie wezmą m.in.: Joanna Wichowska (dramaturżka spektaklu „Klątwa”), Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, przew. Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka), Marcin Kącki (dziennikarz śledczy, reportażysta), ks. Wojciech Lemański i Marek Lisiński (prezes Fundacji Nie Lękajcie Się, skupiającej ofiary pedofilii klerykalnej). Prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska („Krytyka Polityczna”).

➤ Dodatkowo, podczas premiery spektaklu, odbędzie się zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację Nie Lękajcie Się, która niesie pomoc ofiarom księży-pedofilów. Zbiórka jest wyrazem chęci udzielenia realnej pomocy grupie poszkodowanych, która w znacznym stopniu narażona jest na przebywanie w cieniu tabu i społecznego napiętnowania.

➤ Strona spektaklu „Klątwa” w reż. Olivera Frljicia
http://www.powszechny.com/spektakle/klatwa,s1141.html
https://www.facebook.com/events/1343937649001358/

Powrót

Ważne tematy

Reklama