Program Święta Saskiej Kępy 2014

„Spotkajmy się na Saskiej Kępie"
IX ŚWIĘTO SASKIEJ KĘPY

24 maja 2014 godz. 14:00 - 21:00

PROGRAM
ŚWIĘTA SASKIEJ KĘPY 2014



14:00 Rondo Waszyngtona
Parada



zobacz wybrane pozycje:
WSZYSTKIE
ZABAWY
WYSTAWA
WARSZTAT
TEATR
POKAZ
MUZYKA
TANIEC
SPOTKANIE


SCENA AMBASAD
Róg ul. Francuskiej i ul. Berezyńskiej

Prowadząca: Marta Wardyńska

  • 14:10 Koncert chóru CANTUS NOBILIS
    MUZYKA
  • 14:40 CAFE CORTAO COMPANA FLAMENCA - koncert, pokazy tańca, mini-warsztaty z widzami
    Występują: Kinga Compa - śpiew, Magdalena Siwecka - taniec, Alicja Wołyńczyk - saksofon sopranowy, Tomasz Skłodowski - gitara flamenco, Maciej Skórzewski - instrumenty perkusyjne, adeptki sztuki tańca Flamenco
    MUZYKA
    WARSZTAT
  • 16:25 Matteo Mazzucca - koncert pieśni
    Występują: Matteo Mazzucca - gitara
    MUZYKA
  • 17:25 Występ Danuty Fąfary
    SPOTKANIE
  • 18:00 Artystyczne czytanie fragmentów trzech powieści w wykonaniu reżysera i aktora Redy Haddada (Wydawnictwo CLAROSCURO)
    SPOTKANIE
  • 18:40 Występ zespołu Ambasady Indonezji
    MUZYKA
  • 19:30 Szkoła Tańca „Perfekta" - pokaz tańca brzucha
    TANIEC
  • 20:00 Koncert TRIO JUGONOSTALGIA "Bałkańskie Zeszyty"
    MUZYKA
SCENA WALECZNYCH
Róg ul. Francuskiej i ul. Walecznych

Prowadząca: Wojciech Wardyński

  • 14:45 Zespół DEUTER – koncert
    Występują: Paweł „Kelner" Rozwadowski - wokal, Dariusz Kotuszewski - bas, Maciej Dłużniewski - gitara, Tomasz Kożuchowski – perkusja
    MUZYKA
  • 16:00 Projekt WEST - pokazy tańca West Coast Swing
    TANIEC
  • 16:35 Zespół THE HIPS
    Występują: Boska Naborowska - wokal, Katarzyna Wardyńska - wokal, Ryszard Grabowski - cajun, Hipolit Woźniak - gitara akustyczna
    MUZYKA
  • 17:55 Zespół LUCYNA UŚMIECHA SIĘ MIMO WOLI - koncert
    Występują: Paweł - wokal męski, Karolina - wokal damski, Globus - gitara elektryczna, Paweł - gitara basowa, Janek - perkusja, Miguel - kongi/bongosy/instrumenty perkusyjne, Wojtek - saksofon tenorowy, Piotrek - organetto
    MUZYKA
  • 19:30 Formacja TANGO PARA TODOS
    Wystąpi chór i orkiestra z koncertem tang argentyńskich. Po koncercie odbędzie się milonga.
    MUZYKA
SCENA W JORDANKU
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, ul. Nobla 18/26
(w godz. 10-18)

W programie:
Występy dzieci z saskokępskich publicznych i prywatnych przedszkoli i szkół podstawowych, występy wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 i innych ośrodków wspierających rozwój i organizujących zajęcia dla dzieci i młodzieży


    BEZPŁATNE ATRAKCJE DLA DZIECI:
    POKAZ
    ZABAWY
  • URZĄDZENIA ZABAWOWE (Kolejka elektryczna, Zjeżdżalnie pneumatyczne dla młodszych i starszych, zamki pneumatyczne małe i duże, Eurobungy),
  • KĄCIK LOGICZNY (szachy, warcaby, plenerowe kółko i krzyżyk)
  • MALOWANIE BUZIEK ORAZ OZDABIANIE WŁOSÓW ZAPLATANIE WARKOCZYKÓW
  • „FABRYKA papierowych kapeluszy"
  • ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ Klanza
  • ZABAWY SPORTOWE PROMUJĄCE ZDROWY TRYB ŻYCIA
  • MINI FOOTBALL
  • STREFA ZABAW DLA DZIECI (budowanie z rodzicami konstrukcji z klocków )
  • KONKURSY ZABAWY TURNIEJE Z NAGRODAMI
  • ZABAWKI PLENEROWE, TEREN REKREACYJNY
SCENA PRACOWNIA LITOGRAFII
ul. Obrońców 28/30
  • 15:30 Zespół LATAJĄCE PIĘŚCI - koncert
    MUZYKA
  • 17:15 Zespół BLUES TIME - koncert
    Występują: Jacek Karpowicz - harmonijka, Włodek Tyl - klawisze, Zbyszek Jędrzejczyk - gitara akustyczna, śpiew, Piotr Głudkowski - bas, Jacek Alka - perkusja, Przemek Chołody - gitara akustyczna
    MUZYKA
SCENA PRZY OSIECKIEJ
Róg ul. Francuskiej i ul. Obrońców

Prowadzący: Ryszard Rembiszewski

  • 14:30 Powitania, przemówienia, otwarcie Święta
    MUZYKA
  • 14:40 Wspólne wykonanie „Małgośki" - hymnu Święta Saskiej Kępy
    MUZYKA

    Występują: Anna Tkaczyk - skrzypce, śpiew; Norbert Filipek - gitary; Krystian Sidor - gitara basowa, kontrabas; Mikołaj Wielecki - instrumenty perkusyjne; Adam Tkaczyk - śpiew, gitara
  • 14:45 Zespół WYSPY DOBREJ NADZIEI – koncert
    MUZYKA

    Występują: Anna Tkaczyk - skrzypce, śpiew; Norbert Filipek - gitary; Krystian Sidor - gitara basowa, kontrabas; Mikołaj Wielecki - instrumenty perkusyjne; Adam Tkaczyk - śpiew, gitara
  • 15:45 KWARTET ARUNDO GRA DLA SASKIEJ KĘPY
    MUZYKA

    Występują: Tytus Wojnowicz - obój, Alina Mleczko - saksofon, Leszek Wachnik - fagot, Romuald Gołębiowski - klarnet
  • 17:00 Recital piosenki francuskiej
    MUZYKA

    Występują: Wojciech Bardowski, Krzysztof Jaszczak, Magdalena Tunkiewicz
  • 18:00 JERZY GRUNWALD - koncert przebojów
    MUZYKA

    Występują: Jerzy Grunwald
  • 19:00 Koncert OSHINSKI
    MUZYKA

    Oshinski to multikulturowy Artysta, który tworzy muzykę niedającą się zaszufladkować w jednym, konkretnym stylu
  • 20:00 Zespół DIXIE WARSAW JAZZMEN - koncert jazzu tradycyjnego
    MUZYKA

    Występują: Zygmunt K. Jagodziński, Włodzimierz Halik, Stefan Woźniakowski, Andrzej „Bigol" Bigolas
SCENA SZKOLNA
Róg ul. Paryskiej i ul. Szczuczyńskiej

Prowadzący: Krzysztof Konrad

Występują:
    MUZYKA
    TANIEC
    POKAZ
  • Gimnazjum im. Zawiszy Czarnego
  • Gimnazjum im. Niemena
  • Gimnazjum im. Paderewskiego
  • Gimnazjum im. Bohaterów Olszynki
  • Liceum im. Prusa
  • Liceum im. Mickiewicza
  • Liceum im. Osieckiej
  • Zespół Szkół im. Okulickiego
  • Polski Klub Szermierczy
  • Klub Kultury „Orion"
  • Klub Kultury „Gocław"
  • Teatr RĘCE I NOGI z CPK - spektakl „Gałczyński i już"
KLUB KULTURY SASKA KĘPA
ul. Bruskelska 23
  • 14:30 TEATR MUZYCZNY PARADOX Hufca ZHP, spektakl "Cóż wiemy o miłości - Listy"
    TEATR

    Występują: członkowie Muzycznego Teatru „PARADOX" Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe
  • 16:00 Koncert MUZYCZNE PODRÓŻE PO EUROPIE,
    MUZYKA

    Występują: Joanna Gatniejewska - flet; Michał Pindakiewicz - gitara
  • 18:00 Koncert "Dawnych wspomnień czar - o miłości w rytmie walczyków i tang"
    SPOTKANIE
    MUZYKA

    Występują: Jadwiga Teresa Stępień - głos, reżyseria; Mariusz Rutkowski - fortepian, Adam Szydłowski - klarnet
  • 19:30 Zespół THE WISH - koncert coverów
    MUZYKA

    Występują: Kaja Kaźmierczyk - wokal, Tomek Bogacki - gitara
  • 21:00 Pedro y Mari „SASKA BOSSA NOVA"
    MUZYKA

    Występują: Maria Kudełka-Gonet - wokal/flet, Wojciech Lichtański - saksofon, Bogusław Kaczmar - fortepian, Piotr Kudełka - gitara, Jakub Mielcarek - kontrabas, Tomas Celis Sanchez - instrumenty perkusyjne, Łukasz kurek - perkusja
WYSTAWY I INNE WYDARZENIA
  • ul. Brukselska 23
    WYSTAWA

    Akcja „Przynieś swoje zdjęcie z Kępy" przy Klubie Kultury Saska Kępa
  • ul. Paryska, przy Rondzie Wolframa
    WYSTAWA

    Wystawa motocykli
  • ul. Paryska 26
    WYSTAWA

    Roman Filipowicz - wystawa akwareli.
    Artysta: Roman Filipowicz
  • ul. Meksykańska 3
    ZABAWY
    WARSZTAT
    WYSTAWA

    Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45 - animacyjne zajęcia z ksiażką dla dzieci
    Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 94 - prezentacja zbiorów Biblioteki dotycząca Saskiej Kępy
  • Pl. Przymierza
    POKAZ

    Polski Klub Szermierczy
    - pokazy walk szermierczych
    - turniej dla dzieci i dorosłych
  • Pl. Przymierza
    SPOTKANIE

    ELLEFANTI - studio fotografii dziecięcej
  • ul. Zwyciezcow 11 przy ul. Katowickiej
    14:00-22:00
    • „Wokół Plonu"- wydarzenia artystyczne na skwerze przy płaskorzeźbie „Plon" -m.in. „Syrenki Saskiej Kep" i wystawy rzeźb z muzyką i kawiarnią w tle.
      SPOTKANIE
      WYSTAWA
      MUZYKA

      (Stowarzyszenie ŁADna Kępa)
    • „Ożywienie pod Plonem" - pantomima.
      TEATR
      POKAZ

      Spektakle: 17:00 i 17:30
      (Młodzieżowy Klub Sportowy "Syrena")
    • „Od Zakopanego do Saskiej Kępy - twórczość Stefana Momota" - instalacja plenerowa.
      WYSTAWA

      (Fundacja Sztuka Stosowana)
    • „Rzeźbiarze Saskiej Kepy. Warto o nich pamiętać" - wystawa.
      WYSTAWA

      (Maria Anna Rudzka)
    • Spacery:
      POKAZ

      15:00 - „Kolonia Włościańska"
      18:00 - ulica Katowicka w towarzystwie ożywionych rzeźb
  • róg ul. Francuskiej i ul. Zwycięzców
    WYSTAWA

    Wystawa „Historia Saskiej Kepy dla najmłodszych"
  • ul. Francuska 2-4
    WYSTAWA

    Wystawy „Obrona Warszawy 1939" i „Historia Saskiej Kępy dla Dzieci"
  • ul. Francuska 3-11
    ZABAWY
    WARSZTAT
    WYSTAWA
    Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa
    Wystawa, gra miejska, stoisko promocyjne, punkt informacyjny, kurs pierwszej pomocy, konkursy
  • ul. Obrońców 12
    WYSTAWA

    Wystawa w ogrodzie zaprzyjaźnionych artystów OW ZPAP
  • ul. Obrońców 28/30
    WYSTAWA

    Doświadczalna Pracownia Litografii
    - wystawa zbiorowa saskokępskich artystów plastyków
    Artyści: Ryszard Wojtyński, Bonawentura Ostrowski, Franciszek Maśluszczak, Joanna Czubak, Grażyna Kilianowicz, Andrzej Juchniewicz, Andrzej Newelski, Marcin Kokoszko, Agnieszka Dąbrowska-Woźniak, Przemysław Runo, Piotr Syski
  • ul. Francuska 16-20
    WYSTAWA

    14:00-22:00
    • „Stowarzyszenie ŁADna Kępa" - stoisko promocyjne i inne atrakcje
    • „Architekci i Architektura Saskiej Kępy" - wystawa.
    (Stowarzyszenie ŁADna Kępa)
  • ul. Francuska 22
    ZABAWY
    WYSTAWA

    Stoisko PTTK
    - mini wystawy "Historia Saskiej Kępy" i "Agnieszka Osiecka"
    - punkt promocyjny,
    - gra terenowa
  • ul. Berezyńska 24
    Sklep „Szperando"
  • ul. Francuska 47
    WYSTAWA

    • Grupa ECO-ARTE - wystawa fotografii
    Artyści: wystawa zbiorowa
    • Stowarzyszenie Saska Kępa przy SBM Pracowników Kultury
    - wystawa "SBM Pracowników Kultury na Saskiej Kępie"
    - konkurs Wiedzy o Saskiej Kępie
    - Mini wystawa "Saska Kępa"
    - Stolik debat o Saskiej Kępie
    • Chorągiew Stołeczna ZHP, Hufiec Warszawa Praga Południe - „Rozmowy przy herbatce na Saskiej"
  • Al. Waszyngtona 2b
    SPOTKANIE

    Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej - wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 3
    Otwarcie wystawy „Ludzie i historyczne miejsca „Saskiej Kępy" z cyklu „Aktywny Senior"
    - stoisko promocyjne