czwartek , 10 września 2015 r. , Liza
Zaproponuj newsa!

Tramwaj na Gocław ma być gotowy za 5 lat

Około 2018 roku rozpoczną się prace związane z budową linii tramwajowej na Gocław. Po licznych dyskusjach dotyczących tego projektu został on ostatecznie zatwierdzony.

Na rozwój komunikacji tramwajowej w latach 2014-2020 urząd miasta przeznaczy ok. 3 mld zł. W lutym bieżącego roku miasto zgłosiło do dofinansowania siedem projektów dotyczących komunikacji miejskiej. Cztery z nich na pewno zostaną zrealizowane, pozostałe znalazły się na liście rezerwowej. Do projektów podstawowych zaliczono trasę łączącą Gocław z al. Waszyngtona. Planowany przebieg trasy to: al. Waszyngtona – Kanał Kamionkowski – Lokalna Zachodnia – ul. gen. Bora-Komorowskiego – pętla Gocław.

Mieszkańcy Saskiej Kępy obawiają się przede wszystkim hałasu oraz spadku cen mieszkań na osiedlu. Między mieszkańcami Saskiej Kępy a urzędem miasta przez długi czas toczyła się dyskusja na temat słuszności danej decyzji. Musimy patrzeć na całą dzielnicę, nie tylko tych, którzy mieszkają obok przebiegu nowej linii. Trzeba znaleźć alternatywę dla autobusu, bo Gocław to jedno z najbardziej rozwijających się osiedli miasta. Musimy patrzeć na interes wszystkich mieszkańców, Warszawa musi się rozwijać – tłumaczył Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi Południe. Dodał również, że tramwaj na Gocław pomoże odblokować zakorkowaną Saską Kępę.

Inne plany miasta związane z budową tras tramwajowych to ponad dziesięciokilometrowa trasa do Wilanowa, która połączy Dworzec Zachodni z al. Rzeczypospolitej w Wilanowie oraz torowisko na ul. Kasprzaka. Zarezerwowano również środki środki na dokończenie linii do pętli Winnica na Tarchominie. Na liście rezerwowej nalazła się natomiast rozbudowa i przebudowa już istniejących tras tramwajowych oraz zakup taboru tramwajowego (40 szt.). W planach jest także budowa linii, która odciąży biurowy Służewiec.

Tagi: tramwaj na Gocław,

Zobacz również

Tramwaj na Gocław a reprywatyzacja. Co ukrywa Ratusz?

Tramwaj na Gocław a reprywatyzacja. Co ukrywa Ratusz?

środa, 27.09.2017 95

Władze miasta już prawie przekonały mieszkańców, że zabezpieczyły teren, po którym pojechać ma „Tramwaj na Gocław”, jednak ostatnio wypłynęły nowe fakty. Nie tylko okazało się, że nadal toczą się postępowania ws. roszczeń „dekretowych” do ogródków działkowych nad Kanałem Wystawowym, ale na dodatek część trasy po której jechać ma tramwaj już w 2011 trafiła w prywatne ręce. [...]

Protest mieszkańców przeciwko tramwajowi na Gocław przez działki

Protest mieszkańców przeciwko tramwajowi na Gocław przez działki

środa, 26.04.2017 56

Od samego początku „Tramwaj na Gocław” budzi wiele emocji wśród mieszkańców nie tylko Saskiej Kępy, ale również i całej Pragi Południe. Inwestycja ta ma pochłonąć blisko 300 milionów złotych, ale czy rzeczywiście przyniesie pożądany efekt? [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama