wtorek , 1 września 2015 r. , Agnieszka
Zaproponuj newsa!

Szkoły z Saskiej Kępy w czołówce rankingu praskich gimnazjów

Aż 4 szkoły z Saskiej Kępy znalazły się w pierwszej dziesiątce nowego rankingu gimnazjów z Pragi Południe, przeprowadzonego w tym roku przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Najwyższe, trzecie miejsce w zestawieniu zajęło Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi, mieszczące się przy ul. Zwycięzców 44, które jednocześnie uzyskało najlepszy wynik w badaniu wiedzy humanistycznej uczniów.

Kolejne lokaty zajęły: Gimnazjum nr 20 (miejsce 4.), Gimnazjum nr 19 z Oddz. Dwujęzycznymi (miejsce 5.) oraz Gimnazjum nr 18 z Oddz. Dwujęzycznymi (miejsce 6.). Na 13. miejscu znalazło się prywatne Gimnazjum nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Dotychczasowe zestawienia szkół opierały się przede wszystkim na wynikach testów na koniec trzeciej klasy gimnazjum. W rankingu IBE podstawowym kryterium oceny jest jakość kształcenia dzieci, mierzona poprzez postępy dokonywane przez uczniów w okresie 3 lat nauki w szkole. W tym celu sprawdza się poziom wiedzy ucznia przystępującego do nauki w gimnazjum (na podstawie wyników testu szóstoklasisty) oraz zaraz po jej zakończeniu. Badania wykorzystane w rankingu przeprowadzono odpowiednio w 2012 oraz 2014 roku. Na tej podstawie IBE otrzymało miarodajną ocenę jakości kształcenia w danej placówce. W rankingu zastosowano podział na nauczanie przedmiotów humanistycznych i ścisłych.

Rodzice chcący posłać swoje dzieci do szkoły z wysokim poziomem przedmiotów humanistycznych, powinni zapoznać się bliżej z ofertą Saskokępskiego Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Szkoła, mieszcząca się na ul. Zwycięzców, została niekwestionowanym liderem zestawienia, uwzględniającego postępy uczniów w przedmiotach takich jak język polski, historia czy wiedza o społeczeństwie. To tu kształci się najlepszych dziennikarzy i lingwistów na Pradze Południe.

Tagi: edukacja, gimnazum, instytut badań edukacyjnych, oddział dwujęzyczny, praga, ranking,

Zobacz również

Spacer edukacyjny "To był maj, pachniała Saska Kępa..."

Spacer edukacyjny "To był maj, pachniała Saska Kępa..."

sobota, 07.05.2016 19

W sobotę,14 Maja, Centrum Promocji Kultury wraz z Portalem Warszawski zapraszają na bezpłatny spacer edukacyjny po Saskiej Kępie. Wydarzenia organizowane jest w ramach roku jubileuszowego 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy. [...]

Terytorialny kongres przyszłości warszawskiej Pragi

Terytorialny kongres przyszłości warszawskiej Pragi

wtorek, 13.10.2015

We wrześniu i październiku 2015, kolektyw K.A.U. z Berlina oraz reżyserka Małgorzata Wdowik, pracują nad tematem wyobrażonych scenariuszy dla rzeczywistych sytuacji na warszawskiej Pradze-Południe oraz Pradze-Północ. We współpracy z różnymi stowarzyszeniami
i grupami funkcjonującymi w dzielnicach zrealizują warsztat połączony z kongresem. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama