POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
19 aktualna temperatura 4°C
ciśnienie 1015 hPa pm2.5 11 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 54% pm10 15 μg/m3
sobota , 31 stycznia 2015 r. , LN
Zaproponuj newsa!

Ostatni weekend dekoracji świątecznych

Wkrótce dekoracje świąteczne zostaną zdjęte – ostatni weekend w tym roku, kiedy będzie można je obejrzeć, to 31 stycznia – 1 lutego. Dekoracje na ulicach Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zostaną do 2 lutego.


W tym roku iluminacje świąteczne oświetlały ulice Warszawy ponad dwa miesiące. Ozdoby pojawiły się m.in. na Starym i Nowym Mieście, na Placu Grzybowskim, ul. Emilii Plater, Świętokrzyskiej, na pl. Wileńskim. Na uwagę zasłużyły również wolno stojące ozdoby: miś na Nowym Mieście, lokomotywa w skwerze Hoovera, jelonki na pl. Na Rozdrożu oraz dekoracja „Francuska Piękność” na Saskiej Kępie. Jedynie neon przy ul. Powstańców pozostanie na dłużej. Noworoczna ozdoba zamieni się w walentynkowe serce przed świętem zakochanych.

Świąteczne iluminacje, upiększające bożenarodzeniową Warszawę już od ośmiu lat, wykonane są z energooszczędnych lampek LED. Dwa miesiące ich świecenia kosztowały 32 tys. zł.

Inne wystawy iluminacji można będzie zwiedzać do marca 2015 roku. Wystawa w Łazienkach Królewskich prezentująca postacie w dawnych strojach będzie otwarta do 1 marca. Labirynt Światła w Wilanowie pozostanie czynny dwa tygodnie dłużej – wszyscy chętni mogą odwiedzić ogród przy pałacu do 15 marca.

Ważne tematy

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa