POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
50 aktualna temperatura 4°C
ciśnienie 996 hPa pm2.5 30 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 76% pm10 41 μg/m3
środa , 4 czerwca 2014 r. , Irmina
Zaproponuj newsa!

Spacerem po prawym brzegu

Grupa przewodników prawobrzeżnych Praska Ferajna zaprasza na wycieczki po Pradze już w najbliższy weekend (7 i 8 czerwca).
W sobotę w planie trasa po Kępie na południe od Zwycięzców i Chamowo. To mniej uczęszczana część Kępy z dwudziestowiecznym gotyckim zamkiem, willą Bohdana Pniewskiego i okalającą tę okolicę strefę bloków opisaną przez Mirona Białoszewskiego.


Zbiórka o godzinie 15:00 na rogu Zwycięzców i Katowickiej . Spacer przewidziany jest na 2 godziny. Przewodnikiem podczas wycieczki będzie Karol Bulski.

Natomiast w niedzielę, 8 czerwca odbędzie się spacer pod hasłem „Przemysł Szmulowizny i Michałowa”. Nie każdy wie, że Szmulowizna jest ośrodkiem przemsłowym i zbudowano tam pierwszy w Polsce silnik lotniczy, ulice do niedawna oświetlane były gazem, a towarzysz Bierut urzędował w fabryce czekolady.


Zbiórka o godzinie 15:00 pod bramą Konesera (ul. Ząbkowska 27/31). Spacer przewidziany jest na ok. 2 godziny. Przewodnikiem również będzie Karol Bulski.

https://www.facebook.com/praskaferajna

Tagi: praska ferajna,

Zobacz również

Spacer z Praską Ferajną

Spacer z Praską Ferajną

poniedziałek, 13.02.2017

Najbliższy weekend Praska Ferajna zaprasza na spacer na południe od Zwycięzców i Chamowo. [...]

Spacer z Praską Ferajną

Spacer z Praską Ferajną

poniedziałek, 22.08.2016

Praska Ferajna wybierze się ponownie na Saską Kępę, wyspę przynależną raz do brzegu lewego, a raz do prawego. Przed wiekami matecznik zachodnioeuropejskiego osadnictwa i plenerowych imprez, dziś enklawa, gdzie życie toczy się własnym rytmem wśród modernistycznych willi i kawiarnianych rozmów. [...]

Ważne tematy

Reklama