czwartek , 16 stycznia 2014 r. , Wiktor
Zaproponuj newsa!

Modernistyczna pamiątka przedwojennego budownictwa zagrożona!

Jak informuje jedna z czytelniczek, budynkowi przy Drezdeńskiej 5 grozi wyburzenie. Na jego miejscu ma powstać budynek wielorodzinny.Wiele budynków znajdujących się na Saskiej Kępie to pamiątki po przedwojennym budownictwie. Modernistyczne budynki stały się jednym z wyróżników tej części Warszawy. Jest ich jednak coraz mniej. Ich miejsce zajmują nowoczesne budynki wielorodzinne, chętnie stawiane przez deweloperów na Saskiej Kępie.Pod koniec grudnia o planach wyburzenia jednego z takich budynków i postawienia na jego miejscu nowoczesnego bloku dowiedzieli się mieszkańcy. Chodzi o budynek przy ul. Drezdeńskiej 5.

Nie jest to pierwsza próba zagospodarowania tego terenu. Dwa lata temu podjęto próbę wyburzenia tego rodzynka wśród bloków z lat 70. XX wieku. Wtedy udało się odroczyć "egzekucję". Ciekawe czy tym razem także powiedzie się plan obrony tej przedwojennej pamiątki.

Warto pamiętać, że trwają starania o wpisanie całej Saskiej Kępy do rejestru zabytków. Póki co, taką ochroną objęta jest jedynie część jej zabudowy. Należy dołożyć wszelkich starań, aby jak najwięcej budynków Saskiej Kępy, pamiętających czasy międzywojenne pozostało i nadal cieszyło oko oraz służyło ich mieszkańcom.

Tagi: modernizm,

Dołącz do naszej społeczności

Reklama