POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
66 aktualna temperatura -6°C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 46 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 92% pm10 72 μg/m3
wtorek , 31 grudnia 2013 r. , Wiktor
Zaproponuj newsa!

Nieudany remont na Styki

Niedawno remontu doczekała się ulica Styki. Na dziurawej nawierzchni drogi pojawił się nowy asfalt. Odnowione zostały także chodniki. Niestety w obu przypadkach nie obyło się bez błędów.

Przed jesiennymi naprawami ulicą Styki ciężko było przejechać albo przejść. W nawierzchni więcej było dziur niż asfaltu. Chodniki wzdłuż ulicy były popękane i nierówne. W tej sprawie interweniowali mieszkańcy. Na ich wyraźną prośbę Urząd Dzielnicy Praga-Południe rozpoczął remont. Niestety efekt końcowy okazał się gorszy niż przed naprawą.

Układ urbanistyczny Saskiej Kępy wpisany jest do rejestru zabytków od końca lat 70. XX wieku. Wszystkie widoczne zmiany, w tym zmiana nawierzchni, wymagają zgody stołecznego konserwatora. Tymczasem na odcinku Styki, od ul. Obrońców do Walecznych stare płyty trotuarowe zastąpione zostały najtańszą betonową kostką. Co dziwne, inny odcinek tej ulicy, pomiędzy ul. Zwycięzców a Obrońców odremontowano we właściwy sposób – zniszczone płyty zastąpiono nowymi. Wszystko to, bez wiedzy i zgody konserwatora.

Mieszkańcy posesji przy ul. Styki skarżą się nie tylko na materiał z jakiego wykonano nową kostkę. Ich wątpliwości budzi także jakość wykonanych prac. Kostka wystaje ponad krawężnik a szczeliny uzupełniono betonową zaprawą.

W tej sprawie interwencję zapowiada biuro konserwatora. Jednym z możliwych rozwiązań jest nakazanie władzom dzielnicy natychmiastowego usunięcia kostki i wykonanie chodnika z płyt.

Wadliwie wykonane chodniki to nie jedyny problem, jaki pojawił się podczas remontu na Styki. Część tej ulicy doczekała się nowej nawierzchni. I w tym przypadku prace zostały wykonane niedokładnie. Większe opady deszczu spowodowały, że przy skrzyżowaniu ul. Styki i Zwycięzców tworzyła się kałuża, która piesi musieli omijać szerokim łukiem. Nawierzchnia została ułożona tak, że woda nie spływała do położonej niedaleko studzienki. Kilka dni po zakończeniu remontu konieczne były poprawki. Na miejscy przez kilka dni pracowała ekipa drogowców. Naprawa polegała na położeniu kolejnej warstwy asfaltu w najbliższym sąsiedztwie skrzyżowania.

Miejmy nadzieję, że po interwencji konserwatora skończą się problemy z wyglądem wyremontowanej ulicy Styki.

Tagi: remont,

Zobacz również

Park Skaryszewski wolny od zabudowy?

Park Skaryszewski wolny od zabudowy?

środa, 27.12.2017 142

Rok 2018 zapowiada się niezwykle pomyślnie dla „Skaryszaka”. Radni dzielnicy pracują bowiem nad planem zagospodarowania, który ma uniemożliwić zabudowę tego zielonego obszaru. Przewidywany jest również remont parku. [...]

Nie zatankujesz na Saskiej Kępie

Nie zatankujesz na Saskiej Kępie

sobota, 04.01.2014 22

Na kierowców chcących zatankować auta na Saskiej Kępie czeka niemiła niespodzianka. Obie zlokalizowane tu stacje benzynowe nie działają. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie kilka tygodni. [...]

Ważne tematy

Polecamy