niedziela , 29 grudnia 2013 r. , Paula
Zaproponuj newsa!

Nie będzie dodatkowej stacji Veturilo na Saskiej Kępie

Radny dzielnicy Praga Południe Ryszard Kalkoff zwrócił się do burmistrza dzielnicy Tomasza Kucharskiego z prośbą o uruchomienie nowej stacji rowerowej Veturilo na terenie Saskiej Kępy. Z powodów finansowych nie jest to jednak możliwe.
Radny skierował swoją prośbę w imieniu mieszkańców południowej części osiedla z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń które otrzymał. Wśród propozycji lokalizacji stacji znalazła się ulica Paryska w rejonie budynków 11/15 lub okolice Klubu Kultury Saska Kępa ze względu na przebiegającą nieopodal ścieżkę rowerową na Wale Miedzeszyńskim często wykorzystywaną przez mieszkańców w celach rekreacyjnych.

W odpowiedzi burmistrz dzielnicy Praga Południe oznajmił, iż wypożyczalnie Veturilo realizowane były z budżetu miasta, bez udziału dzielnic. Przedsięwzięcie, zlecone przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy, wdrażane przez Zarząd Transportu Miejskiego zaplanowane było jedynie na centralnym obszarze miasta. W tym też obrębie zrealizowano trzy, obecnie istniejące stacje w dzielnicy. Kolejne mogą być finansowane ze środków prywatnych lub budżetu dzielnic jednak, jak pisze burmistrz, ze względu na inne pilne potrzeby i skromne środki finansowe, nie ma planów rozbudowy systemu Veturilo na Saskiej Kępie.

Na wspomnianych trzech stacjach rowerowych Veturilo w 2013 roku zostało wypożyczonych w sumie ponad 46 tys. rowerów (46257). Najpopularniejszą okazała się stacja przy Rondzie Waszyngtona nieopodal Stadionu Narodowego – wypożyczonych zostało tu ponad 27 tys. rowerów (27176). Mniej rowerzystów skorzystało ze stacji przy ul. Francuskiej i Walecznych – niecałe 12 tys. wypożyczeń (11742) oraz przy ul. Międzynarodowej i ul. Walecznych – ponad 7 tys. (7339).

Z pełną treścią i interpelacji można zapoznać się na naszej stronie, odpowiedź burmistrza znajduje się tutaj.

Tagi: rekreacja, rowery, saska kępa, veturilo,

Zobacz również

Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

Kolejne budynki Saskiej Kępy zostaną wpisane do rejestru zabytków

niedziela, 25.10.2015

Historyczna zabudowa Saskiej Kępy zostanie wpisana do rejestry zabytków. Zadecydował o tym wojewódzki konserwator po kilkakrotnych apelach mieszkańców i lokalnych stowarzyszeń. [...]

Kładka rowerowa na moście Poniatowskiego?

Kładka rowerowa na moście Poniatowskiego?

środa, 13.08.2014 3

Coraz więcej warszawian jako swój środek lokomocji po mieście wybiera rower. Oczywiście jest to bardzo dobra wiadomość, lecz mieszkańcy prawobrzeżnej części stolicy zauważają problem, jakim jest trudność bezpiecznego przedostania się do centrum na „dwóch kółkach”. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama