- reklama -


Najnowsze wiadomości
 • 29 stycznia 2015 r.
  Jubileuszowy Bieg Wedla
  Jubileuszowy Bieg Wedla 31 stycznia 2015 roku w Parku Skaryszewskim odbędzie się X edycja Biegu Wedla. W jubileuszowym wydarzeniu weźmie udział 1000 osób, w tym 150 dzieci. W zależności od wieku i poziomu przygotowania można wybrać jedną z czterech tras: najkrótsza wynosi ok. 250 metrów, długość najtrudniejszej równa się 9 km.
 • 28 stycznia 2015 r.
  Nowe ścieżki rowerowe na Saskiej Kępie
  Nowe ścieżki rowerowe na Saskiej Kępie Jedna z najgorszych dróg rowerowych w Warszawie zostanie wyremontowana. Jesienią rozpoczną się prace na ścieżce rowerowej, która biegnie wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych - powiedział Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski.
 • 20 stycznia 2015 r.
  Światowe Dni Młodzieży także na Kępie!
  Światowe Dni Młodzieży także na Kępie! W sobotę, 24 stycznia 2015 roku zapraszamy do Parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńskiej 12 na spotkanie dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży 2016 i osób pragnących włączyć się w przygotowanie tego wydarzenia.
więcej

czwartek , 24 października 2013 r., Centrum Promocji Kultury Zaproponuj newsa!
Święto Saskiej Kępy 2014

Na początku miesiąca odbyło się spotkanie Rady Święta Saskiej Kępy i już wybrano termin i wiemy już że Święto w 2014 roku odbędzie się 24 maja (sobota). W chwili obecnej Członkowie Rady zastanawiają się nad motywem przewodnim przyszłorocznego Święta.

Zapraszamy zainteresowanych Świętem do składania swoich propozycji. Zachęcamy także organizacje pozarządowe do składania projektów w ramach konkursów dotacyjnych z założeniem realizacji projektów podczas Święta Saskiej Kępy. Wzbogaci to imprezę zarówno merytorycznie jak i finansowo. Już teraz zapraszamy wszystkich Saskokępian do zaplanowania aktywnych działań podczas Święta, zaproszenia Artystów do swoich ogrodów, organizacji tradycyjnych już wyprzedaży garażowych, a także innych działań kulturalnych, mogących wzbogacić Święto Saskiej Kępy.

Jednym z pomysłów Organizatorów na umożliwienie aktywnego udziału w Święcie większej liczbie mieszkańców, jest zrealizowanie zgłaszanych potrzeb technicznych (sztalugi, stoliki, krzesła, podesty, namioty, druki, farby i wiele innych) pozwalających na przeprowadzenie wybranych projektów podczas Święta. Zapewni to większą różnorodność, a jednocześnie zmniejszy koszty, gdyż oczekujemy zgłoszeń nie zawierających honorariów. W zamian proponujemy sfinansowanie kosztów technicznych innych przedsięwzięć, np. wystaw – zapewnimy sztalugi, antyramy lub gabloty.

Oferty artystyczne oceniać wg. określonych przez Radę Święta kryteriów będzie Kapituła Programowa, do której zostaną zaproszeni przedstawiciele Komisji Kultury Rady Dzielnicy Praga-Południe, instytucje kultury z terenu Dzielnicy, Artyści z Saskiej Kępy nie biorący udziału w Święcie, reprezentujący różne specjalizacje, plastycy, muzycy, aktorzy i inni.

Mile widziane będą wszystkie formy sponsoringu zarówno rzeczowego jak i finansowego. Za taką formę pomocy Organizatorzy zapewniają sponsorom reklamę w materiałach promocyjnych imprezy, prezentacje logo firmy w trakcie Święta, pisemne podziękowania. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania propozycji i uwag na adres: ssk@cpk.art.pl (adres będzie aktywny od 01.11.2013 r.)

zobacz też...

komentarze