wtorek , 24 września 2013 r.
Zaproponuj newsa!

Chciał okraść listonosza

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o usiłowanie dokonania rozboju. 34-letni Michał S. zaczepiał listonosza w autobusie, a następnie na przystanku użył wobec niego gazu łzawiącego i próbował ukraść torbę z przesyłkami oraz pieniędzmi. W ujęciu mężczyzny pomogli przechodnie i przejeżdżający tamtędy zaalarmowani strażnicy miejscy.

Kilkanaście minut przed godziną 10.00 policjanci zostali wezwani na przystanek autobusowy na terenie Saskiej Kępy.

Na miejscu zdarzenia patrolowcy zastali strażników miejskich, którzy odpowiedzieli na wezwanie przechodniów i pomogli ująć mężczyznę usiłującego dokonać rozboju na osobie listonosza. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że 34-letni Michał S. już w autobusie kilkakrotnie go zaczepiał, popychał i zachowywał się dziwnie. Kiedy obaj wysiedli na przystanek, mężczyzna spryskał listonosza gazem i próbował wyrwać mu torbę z przesyłkami i pieniędzmi. Pokrzywdzony nie dawał jednak za wygraną, z pomocą przyszli mu przechodnie, którzy zaalarmowali przejeżdżający patrol Straży Miejskiej. 34-latek został ujęty.

Resztą zajęli się już policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali Michała S., a pokrzywdzony złożył zawiadomienie o usiłowaniu popełnienia przestępstwa.

W wyniku dalszych czynności operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych stróże prawa zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego możliwe było przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania dokonania rozboju. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje prokurator.

Tagi: policja,

Zobacz również

Strzały na Saskiej Kępie – zatrzymanie za napaść i usiłowanie kradzieży samochodu

Strzały na Saskiej Kępie – zatrzymanie za napaść i usiłowanie kradzieży samochodu

czwartek, 25.02.2016 13

W zeszłym tygodniu na Saskiej Kępie zatrzymano mężczyznę za napaść na funkcjonariusza i usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem samochodu. Policjanci podjęli pościg za sprawcami, którzy zaatakowali mundurowych. Padły strzały, policjantka została ranna. [...]

Zaginęła kobieta z 15-miesięcznym dzieckiem

Zaginęła kobieta z 15-miesięcznym dzieckiem

poniedziałek, 15.07.2013

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe poszukują zaginionej Marii Błachnio i jej 15-miesięcznej córeczki. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama