niedziela , 30 czerwca 2013 r.
Zaproponuj newsa!

Veturilo za głośne dla Kępy?

Jedna z trzech stacji na Saskiej Kępie, umiejscowiona przy ulicach Walecznych i Peszteńskiej znika z tej lokalizacji! Powód? Bo jest za głośno. Takie informacje czytamy na łamach serwisu twoja-praga.pl.

Całą sprawę wyjaśnia Artur Tondera z Sekcji Rozwoju Ruchu Rowerowego ZTM cytując kluczowy fragment listu: "Od 22 do 3-4 nad ranem zbierają się grupy i rodziny, żeby hałasować i dzwonić dzwonkami". Trzeba przyznać, że jest to pierwsza tego typu i wyjątkowa sytuacja. Mimo, że w całej Warszawie ponad 100 stacji Veturilo, operator systemu po raz pierwszy spotyka się z tego typu problem.

Jak donosi wawalove.pl, to protest tylko dwóch mieszkańców wystarczył, by operator zlikwidował stację, a system w tym miejscu odnotowuje zaledwie 3-4 nocne wypożyczenia.

W tej chwili na stronach operatora trwa głosowanie dotyczące nowej lokalizacji tej stacji. Oczywiście brany jest pod uwagę tylko obszar Saskiej Kępy.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do oddania swojego głosu tutaj.

Tagi: ulica Walecznych, veturilo,

Zobacz również

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

niedziela, 18.06.2017 111

W najbliższą środę 21 czerwca o godzinie 18, przy ulicy Walecznych 1, odbędzie się uroczyste otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na naszej Saskiej Kępie. Serdecznie zapraszamy! [...]

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

sobota, 28.01.2017 55

Wybudowany w latach 30. XX wieku, wielorodzinny dom Krzymuskich został oficjalnie wpisany do rejestru zabytków przez wojewódzką konserwator zabytków Panią Barbarę Jezierską. Obiekt ten jest jednym z najbardziej znanych i cenionych budynków modernistycznych przedwojennej Warszawy. Dom Krzymuskich znajduje się przy ulicy Walecznych 12. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama