POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
50 aktualna temperatura 5°C
ciśnienie 995 hPa pm2.5 30 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 69% pm10 40 μg/m3
sobota , 29 czerwca 2013 r. , MG
Zaproponuj newsa!

Filmowa Stolica lata powraca!

Od pierwszego tygodnia lipca rusza w wybranych dzielnicach Warszawy festiwal kin plenerowych Filmowa Stolica. Tak jak rok temu, cotygodniowe seanse na świeżym powietrzu odbywać się będą m.in. w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego. Od początku lipca do 14 sierpnia, w każdą środę będą tu wyświetlane unikatowe projekcje z cyklu “przedwojenne polskie melodramaty”. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

W całej Warszawie Filmowa Stolica Lata to blisko 80 projekcji w najbardziej urokliwych zakątkach stolicy i to przez całe wakacje. 2 lipca rusza ósma edycja Filmowej Stolicy Lata. W tym roku na mieszkańców stolicy czeka aż jedenaście wyjątkowych miejsc, w których odbywać się będą pokazy kin plenerowych. Inauguracja odbędzie się już w najbliższy wtorek na Polu Mokotowskim wraz z GWIAZDORSKIMI NOCAMI nc+. Filmem otwierającym będzie tegoroczny laureat Oskara, film oparty na faktach, „Operacja Argo”.

Filmowa stolica lata poszerza swoje horyzonty. W tej edycji organizatorzy zapewnili dwa, nowe miejsca pokazów. Oprócz dobrze znanych lokalizacji takich jak: Pole Mokotowskie z GWIAZDORSKIMI NOCAMI nc+, Park Skaryszewski, Kino Letnie w Ogrodzie Saskim cyklem filmów „Ludzie, nie systemy” Grupy BPS, Ursynowskie Lato Filmowe na Kopie Cwila, Park Henrykowski na Białołęce czy Park Bródnowski na Targówku, na kinomanów czekają również - Stadion RKS Okęcie na Włochach oraz górka przy ul. Strażackiej w Rembertowie. Do tegorocznej akcji włącza się również Centrum Nauki Kopernik ze swoimi pokazami.

Zadbano także o bogaty, różnorodny repertuar, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród filmów, zaprezentowane zostaną hity ostatnich lat, przedwojenne polskie melodramaty, komedie, romanse, filmy obyczajowe, zaś dla miłośników superbohatera w stroju nietoperza seria o Batmanie.

W miejscach gdzie nie ma miejsc siedzących czekać będą na widzów leżaki i hostessy ze sprayami antykomarowymi od firmy AUTAN. Będzie można napić się kawy i zjeść coś słodkiego. Z dodatkowych atrakcji na wybranych seansach rozdawana będzie za darmo pyszna i świeża Domino's Pizza oraz organizowane będą konkursy, w których nagrodami będą kupony zniżkowe na pizzę.

Kalendarium Filmowej Stolicy Lata 2013 w Parku Skaryszewskim

Termin Tytuł Reżyser Rok produkcji Czas trwania
3 lipca, 21:45 Znachor Michał Waszyński 1937 100 min.
10 lipca, 21:45 Skłamałam Mieczysław Krawicz 1937 79 min.
17 lipca, 21:45 Szpieg w masce Mieczysław Krawicz 1933 75 min.
24 lipca, 21:45 Gehenna Michał Waszyński 1938 80 min.
31 lipca, 21:45 Ułan Księca Józefa Konrad Tom 1937 80 min.
7 sierpnia, 21:15 Wyrok życia Juliusz Gardan 1933 70 min.
14 sierpnia, 21:15 Trędowata Juliusz Gardan 1936 90 min.
O wszystkich pokazach w ramach Filmowej Stolicy Lata przeczytacie na
www.filmowastolica.pl

Tagi: filmowa stolica lata, park Skaryszewski,

Zobacz również

Spacer ornitologiczny w Parku Skaryszewskim

Spacer ornitologiczny w Parku Skaryszewskim

piątek, 29.09.2017 23

Już w najbliższą niedzielę ciekawy spacer po Parku Skaryszewskim [...]

Dwa pomniki zostaną usunięte z Saskiej Kępy

Dwa pomniki zostaną usunięte z Saskiej Kępy

wtorek, 15.08.2017 120

Zgodnie z nowelizacją ustawy o zakazie propagowania komunizmu uchwaloną przez sejm 22 czerwca br. z Parku Skaryszewskiego usunięty zostanie pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Czerwonej, a okolic Mostu Łazienkowskiego - pomnik Berlinga. [...]

Ważne tematy

Reklama