piątek , 23 listopada 2012 r.
Zaproponuj newsa!

W rytmie gospel

W następną sobotę niedzielę 2 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbędzie się koncert grupy gospel Soul Connection. Zespół zagra wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia istnienia.

Podczas jubileuszowego koncertu nie zabraknie niespodzianek muzycznych, a gościnnie zaśpiewają i zagrają gospelowi przyjaciele Soul Connection. Koncert jest dla nas nie tylko okazją do podsumowania osiągnięć, ale także wspaniałym momentem, aby spotkać się z przyjaciółmi, dlatego na scenę zaprosimy osoby, które kiedyś z nami grały czy śpiewały. Chcemy, aby ten wieczór był magiczny. Przygotowujemy utwory, które są klasykami gospel na świecie, a których jeszcze w takim składzie nie wykonywaliśmy. - mówi Beata Stasiak, dyrygentka i założycielka Soul Connection.

Soul Connection działa nieprzerwanie od listopada 2002 roku. Stały skład chóru to kilkanaście osób oraz muzycy, będący nieodłącznym elementem każdego występu. W repertuarze grupy znajdują się utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich: od spirituals, poprzez traditional gospel aż do współczesnych - contemporary gospel. Kilka lat temu zespół nagrał płytę z utworami świątecznymi, w tym kolędami we własnych aranżacjach.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp na koncert jest wolny. Patronami koncertu są: Wiadomości Sąsiedzkie, portal Saska Kepa z Pasją, czasopismo Mieszkanie coraz Centrum Promocji Kultury Praga-Południe.

Więcej informacji o zespole znajdziecie na stronie www.soulconnection.pl

Tagi: cpk, koncert, muzyka, patronat,

Zobacz również

Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

 Coldplay na Narodowym i utrudnienia

Coldplay na Narodowym i utrudnienia

czwartek, 15.06.2017 9

W niedzielę 18 czerwca na stadionie PGE Narodowym wystąpi zespół Coldplay. Będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama