czwartek , 16 sierpnia 2012 r.
Zaproponuj newsa!

FRE3JAZZDAYS FESTIWAL

Kino Praha będzie gościć u siebie drugą edycję festiwalu FRE3JAZZDAYS, trzech dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. W programie tegorocznej odsłony - STRING COLLECTION - dominują instrumenty smyczkowe.

Artyści, którzy wystąpią w tym roku posługują się różnymi językami muzycznymi, ale wspólnym mianownikiem ich poczynań jest oryginalność i świeżość, awangardowe podejście do źródeł swoich inspiracji, doświadczeń, instrumentów. Cechuje ich bezkompromisowość i odwaga w poszukiwaniu punktów stycznych różnych nurtów i stylistyk: muzyki współczesnej, jazzu, klasyki, elektroniki, muzyki etnicznej, popu.

Program festiwalu:

DataGodzinaO koncercie
16 sierpnia 19:00 Projekt braci Piotra i Pawła Steczków, łączący nowoczesne brzmienia z orientalnymi instrumentami takimi jak duduk, ney czy kalyuka oraz dźwięki elektrycznych skrzypiec + Atom String Quartet - jeden z nielicznych na świecie i jedyny w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz; tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński oraz altowiolista Michał Zaborski i wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.
17 sierpnia 19:00 Projekt młodych muzyków z Polski i Ukrainy. Tworzą go: Roman Bardun, Mr Krime, Filip Szymaniak, Łukasz Owczynnikow i Dominik Jaske. Grają jazz pełen etnicznych motywów, ze sporą domieszką muzyki elektronicznej + Marcin Olak Trio z przedpremierową prezentacją materiału, jaki znalazł się na nowej płycie zespołu, "Crossing Borders"; Marcin Olak, Maciej Szczyciński i Hubert Zemler wykonają kompozycje Marcina Olaka i Witolda Lutosławskiego.
18 sierpnia 19:00 Na scenie spotkają się Andrzej Bauer, Adam Bałdych, Cezary Duchnowski w projekcie przygotowanym specjalnie na FRE3JAZZDAYS. Ich występ będzie intrygującą zagadką na zakończenie festiwalu – muzycy zaprezentują przygotowany materiał dopiero podczas koncertu w Kinie PrahaDodatkowo, 17 sierpnia o godzinie 17:30, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Komeda, Komeda..." Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Film skupia się na wczesnej biografii Komedy, zwłaszcza latach poznańskich. Muzyka wspominają m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski. Bezpłatne wejściówki na film można otrzymać w kasie Kina Praha na podstawie biletu lub karnetu festiwalowego.

Wydarzenie organizowane jest przez Tu Praga Dom Kultury. Koszt biletów na poszczególne koncerty wynosi: 40 zł, a karnety na całość festiwalu: 99 zł.

Tagi: kino praha, muzyka,

Zobacz również

Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

Muzyczne spotkania na Francuskiej - Zagrajmy pod Baobabem!

Muzyczne spotkania na Francuskiej - Zagrajmy pod Baobabem!

sobota, 03.09.2016 29

We wrześniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia wpisane w program tegorocznych muzycznych spotkań na Francuskiej. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama